Logo-spinner

Zamek w Pszczynie sesja ślubna

Opis miejsca

Zamek w Pszczynie to historyczny kompleks zamkowy, leżący na Górnym Śląsku, w odległości około 40 kilometrów na południe od Katowic. Pierwsze wzmianki o tym obiekcie pochodzą z roku 1433. Już wtedy był imponującym budynkiem, jednak z biegiem czasu jego wygląd znacznie uległ zmianie. Pojawiły się nowe elementy oraz budowle, spośród których wiele w bardzo dobrym stanie przetrwała do dzisiejszych czasów.

 

Obecnie na terenie zamku znajduje się muzeum, w którym można obejrzeć liczne ekspozycje oraz oryginalne elementy wyposażenia wnętrz. Muzeum może poszczycić się wyjątkowo skrupulatnym odtworzeniem oryginalnego wyglądu wnętrz z przełomu XIX i XX wieku, dzięki czemu już niejednokrotnie zostało nagrodzone i doczekało się wielu wyróżnień. 

 

Oprócz oczywistej atrakcji, jaką jest muzeum Zamku w Pszczynie, warto zobaczyć także przylegające do niego Stajnie Książęce. Po gruntownej renowacji w 2013 roku, zostały one także udostępnione dla zwiedzających, którzy mogą podziwiać piękne, starannie odnowione wnętrza stajni, wozowni, dawnego garażu oraz młyna. 

Informacje o miejscu
Adres: Brama Wybrańców 1, 43-200 Pszczyna, Polska
Szerokość geograficzna: 49.97816900000001
Długość geograficzna: 18.94044889999998
Województwo: śląskie
Autor: Karol Kępa
Kategoria: zabytki
Galeria