Logo-spinner
Blog

10 dobrych miejsc na sesje ślubną w plenerze

10 dobrych miejsc na sesje ślubną w plenerze

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, który po wielu latach wspominamy z sentymentem. Po takiej ceremonii i zabawie powinny pozostać wspaniałe pamiątki – w tym również profesjonalna sesja ślubna, którą można się chwalić przed znajomymi oraz rodziną. Jakie miejsca w plenerze będą najlepsze na podobną sesję fotograficzną?

 

1. W ruinach zamku.
Czy zimą, czy latem, ruiny zamku zawsze prezentują się romantycznie i nostalgicznie. Kto ma nieco melancholijny charakter, będzie zachwycony podobną sesją ślubną. W śniegu można poczuć się jak bohater bajki, przechadzając po białym puchu. Latem i wiosną można wykonać sesję w pełnym słońcu, z dodatkami na przykład owoców czy kwiatów. Szczególnie jesienią klimat będzie pasował do ruin zamkowych – a młoda para nawet w deszczu, okryta parasolem, będzie się prezentować pięknie.

 

2. W ogrodzie botanicznym.
Ogród botaniczny to idealne miejsce na plener ślubny – mnóstwo kwiatów, drzew, krzewów i nawet egzotycznych roślin będzie stanowiło wspaniałą oprawę dla sesji fotograficznej. Z podobnych fotografii najbardziej będą zadowoleni fani natury. W ogrodach często można spotkać fantazyjnie przycięte krzewy, fontanny czy rzeczki – jest więc mnóstwo tła, na którym można pozować.

 

3. W parku/lesie.
Sesja ślubna na tle drzew to zawsze dobry pomysł. Zdjęcia można wykonać w pełnym słońcu, skrywając się w cieniu drzew, albo też wieczorem, rozświetlając mrok lampionami. Leśna atmosfera i zacisze parku sprawiają, że jest to sesja raczej romantyczna, tradycyjna. Można ją jednak uczynić nieco oryginalniejszą, na przykład poprzez dodatki, albo gdy pan młody wejdzie na drzewo.

 

4. Nad wodą.
Ciekawe miejsca na plener związane są też z wodą – to rzeki, jeziora, morze, albo choćby strumyki czy fontanny. Oczywiście, sesja na plaży, w promieniach zachodzącego słońca, albo przy ognisku rozświetlającym mroczną wodę to wspaniały, romantyczny pomysł. Jeśli panna młoda zgodzi się wejść w sukni do wody, mogą powstać naprawdę oryginalne, pełne humoru fotografie.

 

5.  Na wodzie.
Oryginalnym pomysłem na plener ślubny jest pozowanie w łódce, na jachcie, albo na małym stateczku. Zawsze wiąże się to z koniecznością wynajęcia transportu, jednak warto – zwłaszcza opcja w łódce jest zjawiskowa, choć trzeba zadbać o bezpieczeństwo młodej pary.

 

6. Podwodna sesja ślubna.
Kto lubi sporty ekstremalne, z pewnością chce mieć sesję ślubną godną swoich zainteresowań. Coraz więcej osób decyduje się na pozowanie…pod wodą! Wystarczy pojechać na basen lub nad jezioro, żeby wykonać piękne fotografie. Konieczny jest jednak odpowiedni sprzęt (w tym fotograficzny) oraz umiejętności, więc jest to opcja dla osób, które już próbowały nurkować.

 

7. Na łące.
Popularne miejsce na plener to oczywiście łąka – pełna kwiatów, łanów zbóż, kołyszących się na wietrze i mieniących w słońcu. Młoda para może wśród nich chodzić, położyć się, skakać… Można też zadbać o jeszcze bardziej sielski obrazek, udając się w pobliże jakiejś wiejskiej farmy/stadniny i pozując na łące wśród owieczek, albo przy/na koniach.

 

8. W Wesołym Miasteczku.
Wesołe Miasteczko kojarzy się wszystkim z dobrą zabawą – jest dużo śmiechu oraz wiele pięknych miejsc do pozowania. Sesja na diabelskim młynie, zjeżdżalniach, karuzeli? A może w tunelu strachu? Opcji jest mnóstwo – a młoda para świetnie spędzi czas!

 

9. W drodze.
Sesja fotograficzna w drodze może być naprawdę wyjątkowa – panna młoda i pan młody na motorze, na skuterach, a może uciekający do autobusu? Można wynająć auto bez dachu, robić zdjęcia pozowane, albo w ruchu. Wiele zależy od umiejętności fotografa – sceneria drogowa jest jednak coraz popularniejsza nie bez powodu. Dobra sesja prezentuje się naprawdę ślicznie i nawiązuje do nowego etapu w życiu, który rozpoczynają małżonkowie.

 

10. Związana z hobby młodej pary.
Młoda para może mieć różne zainteresowania – może poznali się w czasie wycieczki w góry, albo uwielbiają łowić ryby? Może pan młody jest piłkarzem i chciałby pozować na boisku? Warto by plener ślubny nawiązywał do charakterów oraz hobby nowożeńców – wówczas sesja będzie bardziej indywidualna, oryginalniejsza.