Logo-spinner
Blog

8 interesujących miejsc na sesję ślubną w Łodzi

8 interesujących miejsc na sesję ślubną w Łodzi

Każda Młoda Para pragnie, by zdjęcia ślubne stanowiły piękną pamiątkę. Te magiczne dla wszystkich zakochanych chwile powinny zostać uwiecznione na niezwykłych zdjęciach, z zachwytem oglądanych nawet po latach. Studyjne sesje niekiedy bywają zbyt wyreżyserowane, a co za tym idzie zbyt mało naturalne, by w pełni oddać głębię uczuć i emocji. Warto więc, zastanowić się nad zdjęciami robionymi w plenerze - eterycznymi, pełnymi świeżości. Dobry fotograf z pewnością zaproponuje sprawdzone miejsca, jednakże warto samemu wybrać obszar w których chcielibyśmy zostać uwiecznieni. Jeżeli planujecie sesję narzeczeńską bądź sesję ślubną w Łodzi przedstawiamy kilka propozycji mogących stanowić dla Was idealne tło. 

 

  • Łódzka Palmiarnia czyli odrobina egzotyki w centrum miasta. Jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie zachwyca bogactwem roślin i kolorów. Oprócz botanicznych eksponatów można pokusić się o nietypowych modeli - motyle, żółwie czy tropikalne gatunki ryb. Miejsce idealne dla miłośników natury, ciszy i spokoju oraz par planujących sesję ślubną w zimne, niesprzyjające miesiące (wewnątrz panuje wysoka temperatura). Warto również wspomnieć o otaczającym Palmiarnię, Parku Źródliska wpisanym do rejestru zabytków, będącym jednocześnie najstarszym parkiem miejskim w Łodzi. 

 

  • Łódzki Ogród Botaniczny. Jeden z największych ogrodów botanicznych w Polsce, szczycący się kolekcją roślin z całego świata. Wiosną i latem oszałamiający feerią barw. Miliony kwiatów, we wszystkich kolorach tęczy odzwierciedlają marzenia większości panien młodych. Wybierając sesję narzeczeńską czy ślubną w tym właśnie miejscu, możemy liczyć na soczyste, nasycone, pełne życia fotografie, podkreślające młodość i miłość.

 

  • Las Łagiewnicki. Kolejna propozycja dla par ceniących sobie przestrzeń i kontakt z naturą. Zielone serce Łodzi będące doskonałym tłem dla wszystkich pragnących naturalnego, nieprzytłaczającego efektu. Pełen starych dębów, sosen czy grabów zachwyca o każdej porze roku, szczególnie urokliwy późną wiosną i jesienią (w okresie złocenia liści). 

 

  • Ulica Piotrkowska. Najpopularniejsza ulica w Łodzi, urzekająca nastrojem, po brzegi naszpikowana architektonicznymi perełkami. Klimat tam panujący sprawia wrażenie jakby zatrzymał się czas. Mnóstwo atrakcji, urokliwych restauracji, magicznych zakamarków daje pole do popisu wyobraźni zarówno fotografa, jak i nowożeńców. Chociaż mogłoby się wydawać, że to sceneria wymarzona zwłaszcza dla rodowitych łodzian, to na Piotrkowską ściągają zakochani z różnych stron Polski, dlatego każda para planująca plener ślubny w Łodzi powinna wziąć pod uwagę to wyjątkowe miejsce.

 

  • Pasaż Róży. Podwórze dawnego Hotelu Polskiego, gdzie ściany oficyn wyłożone są milionami małych lusterek o nieregularnych kształtach. Szklana mozaika stanowi unikat na skalę kraju, nigdzie bowiem nie jest tak duża jak w Łodzi. Lśnienie i rozproszenie światła wprawia w osłupienie. Niezwykłe wrażenia optyczne mogą stanowić swego rodzaju wyzwanie dla fotografa, jednakże właściwe wykorzystanie gry świateł i cieni gwarantuje uzyskanie zaskakujących efektów. Ślubne zdjęcia jak z bajki lub innego wymiaru? W tym miejscu to możliwe!

 

  • Pałac Poznańskiego, prawdziwy klasyk sesji ślubnych w Łodzi. Wyrafinowane, bogato zdobione wnętrza oraz zadbany przestronny ogród sprawiają, że praca na planie zdjęciowym to prawdziwa przyjemność i dodatkowe przeżycie dla świeżo upieczonych małżonków. Miejsce idealne dla par marzących o eleganckiej, ponadczasowej sesji. 

 

  • Księży Młyn - swoiste miasto w mieście. Dzielnica leżąca na wschód od Piotrkowskiej, przetrwała niemal w niezmienionym kształcie od czasu rozkwitu przemysłowego w Łodzi. Ten fabryczno - mieszkalny zespół został zaprojektowany na wzór angielskich osad przemysłowych. Budownictwo fabryczne, osiedle mieszkaniowe, rezydencje właścicieli, Muzeum Herbsta - elementy żywcem wyjęte z innego świata. 

 

  • Manufaktura - tętniąca życiem i dobrą energią wizytówka miasta. Centrum handlowe jako plener ślubny w Łodzi? Dlaczego nie! Manufaktura to nie tylko butiki czy markety, ale również trzy muzea, kino, kręgielnia, teatr, Experymentarium, sezonowe atrakcje na zewnątrz i wiele innych, dających mnóstwo możliwości miejsc. Obiekt powstały na terenie niedziałającej fabryki został zaprojektowany tak, aby częściowo zachować dawną atmosferę. Charakter miejsca w połączeniu z czerwoną, nieotynkowaną cegłą przenosi nas do przeszłości i przyszłości jednocześnie. Idealny plener dla zwolenników nowoczesności i nieszablonowych rozwiązań.
  •  

Pomysłowość przede wszystkim!

Niesłabnącą popularnością wśród narzeczonych i nowożeńców wciąż cieszą się parki, zabytkowe ulice, pałace oraz dworki. Warto pamiętać, że jedynym ograniczeniem w wyborze miejsca jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Niezależnie od tego, na jaki plener się zdecydujemy pamiętajmy, że najważniejsze są swoboda i dobre samopoczucie. Tło przeznaczone na tak wyjątkowy cel powinno chociaż po części odzwierciedlać naszą osobowość, tak abyśmy mogli ,,poczuć'' jego klimat. Nasz nastrój wpłynie bowiem na efekt finalny sesji.