Logo-spinner
Blog

8 wyjątkowych miejsc na plener ślubny w Poznaniu

8 wyjątkowych miejsc na plener ślubny w Poznaniu

Sesja ślubna w Poznaniu nie może być nudna - to miasto jest pełne zabytków i niezwykłych, klimatycznych miejsc. Różnorodność, jaką oferuje, daje możliwość zrobienia niezapomnianej sesji ślubnej lub narzeczeńskiej. Para młoda może zdecydować, czy chce romantyczne zdjęcia w parku wśród zieleni, nowoczesne na tle interesującej architektury czy luźne ujęcia w industrialnym klimacie. Które lokalizacje sprawdzą się najlepiej? Oto osiem najlepszych, wybranych przez nas propozycji.

 

Cytadela

Nie bez powodu to miejsce znalazło się na pierwszym miejscu naszej listy. Cytadela to jeden z najbardziej rozpoznawalnych poznańskich parków. To miejsce może posłużyć zarówno typowej sesji w plenerze, w otoczeniu zieleni i kwiatów, jak i sesji z militarnymi akcentami. Znajdą się także ruiny i stare budowle, które zbudują klimatyczne tło dla sesji ślubnej lub narzeczeńskiej.

Ze względu na to, że na Cytadeli można znaleźć i błoto, i torfowisko, i zbiorniki wodne, to park ten może też być doskonałym miejscem, jeśli para para jest na tyle odważna, że chce sesji z motywem Trash the dress. Trend ten pochodzi z Las Vegas i cała sesja zdjęciowa polega na tym, że para młoda nurza się we wodzie, brodzi w błocie albo tarza w trawie. Po czymś takim eleganckie stroje ślubne mogą być już nie do odratowania, ale taka sesja ślubna w Poznaniu z pewnością będzie oryginalna.

 

Stara parowozownia

Kolejne miejsce na klimatyczną sesję pośród starych pociągów i pordzewiałych torów. Idealna dla par, które chcą zdjęć w klimacie loftowym i industrialnym. Taką scenerię można pomysłowo ograć - wystarczy wykorzystać różne akcesoria, przykładowo maski gazowe, by uzyskać romantyczną, postapokaliptyczną sesję zdjęciową. Możemy też wykorzystując tę scenerię spróbować uzyskać sesję zdjęciową w stylu rustykalnym, artystycznie połączyć tradycyjnie strojną, białą suknię ślubną ze zniszczonymi przez czas, pordzewiałymi i unieruchomionymi maszynami.

 

Palmiarnia

W poznańskiej palmiarni możemy zrobić tradycyjną, romantyczną sesję zdjęciową, ale także możemy ją wykorzystać do wspomnianego wcześniej motywu ruin the dress. Wszystko zależy od tego, jaki nastrój chcemy ująć w sesji. Mnogość ciekawych roślin, ale także owadów i motyli z organizowanych tam wystaw pozwoli na stworzenie niezapomnianej sesji zdjęciowej.

 

Stary Browar

Stary Browar to nietypowa galeria handlowa. Mieści się w XIX budynku, którego wygląd był wielokrotnie nagradzany w konkursach architektonicznych. My jednak skupmy się na Dziedzińcu Sztuki, który może się stać świetnym plenerem ślubnym w Poznaniu. To duża przestrzeń łącząca nową i starą część galerii, w której połączono wizualnie dziewiętnastowieczny, oryginalny mur browaru z nowoczesnymi elementami i przeszkleniami. Całość wygląda bardzo elegancko i świetnie się nada jako niebanalne miejsce do zrobienia sesji ślubnej lub narzeczeńskiej.

 

Plac Wolności

Poznański Plac Wolności jest znany ze względu na organizowane tam często wydarzenia kulturalne, ale także z imponującej, nowocześnie wyglądającej Fontanny Wolności. Autorami projektu są architekt i rzeźbiarz, a sam obiekt robi wrażenie nie tylko ze względu na swój modernistyczny wygląd, ale też pod kątem wymiarów - fontanna jest wysoki na 9 metrów, a jej podstawa mierzy prawie 21 metrów. Przez środek fontanny przebiega mostek, a okalają go przeszklone skrzydła fontanny. Dzięki czemu pary, które zdecydują się na sesję w słoneczny dzień, mogą się spodziewać pięknej gry światła, za pomocą której doświadczony fotograf wyczaruje niebanalne ujęcia.

 

Park Sołacki

Kolejne świetne miejsce na sesję z motywem ruin the dress. Park Sołacki, zwłaszcza w dzielnicy willowej, to mnóstwo naturalnej roślinności i interesujących zbiorników wodnych. Wprawne oko fotografa będzie w stanie wyłapać smaczki, które będzie można pięknie zaaranżować w sesji zdjęciowej.

Jeśli zdecydujecie się na motyw niszczenia sukni ślubnej, to w parku możemy wykorzystać nie tylko naturalne sposoby brudzenia się. Tutaj para może efektownie oblewać się wzajemnie czerwonym winem, obrzucać śnieżkami czy rzucać w siebie balonami z wodą. Jedynym ograniczeniem jest wykorzystywanie surowców, które trwale nie zaśmiecą parku, natomiast efekty z takiej odważnej sesji zdjęciowej mogą być naprawdę zachwycające.

Park Mickiewicza

To dobre, często wykorzystywane miejsce na sesję narzeczeńską w Poznaniu. Fotogeniczna fontanna oraz, w zależności od tego kiedy będą robione zdjęcia - otoczenie kolorowych kwiatów, soczystej zieleni, złotych liści albo białego śniegu pozwolą na zrobienie estetycznej, subtelnej sesji, która z pewnością będzie świetną pamiątką.

 

Stary Rynek

Często wybierany przez pary plener ślubny w Poznaniu. Nic dziwnego, poznański Stary Rynek wygląda bardzo elegancko - odnowione kamienice, eleganckie restauracje, zadbana kostka brukowa i ożywiające scenerię duże liczby gołębi miejskich. Można pokusić się o sesję w wąskich uliczkach przy ogródkach letnich lub o odważną interpretację dwojga osób pośród tłumu obcych osób. Umieszczamy go na końcu naszej listy ze względu na to, że jest kilka bardziej oryginalnych miejsc do uwiecznienia tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub.