Logo-spinner
Blog

8 wymarzonych miejsc na sesję ślubną w Krakowie!

8 wymarzonych miejsc na sesję ślubną w Krakowie!

Jeśli planujesz plener ślubny, to nie ma bajeczniejszego miasta w Polsce niż Kraków! 

Kraków jest miastem poezji, sztuki i klimatu miasta królów. Trudno sobie wyobrazić piękniejsze polskie miasto, w którym odbyć się może udana sesja ślubna. Każdy zaułek starego Krakowa to naturalna sceneria dla zakochanych. Miłość wyczytać można z pejzażu miasta nawet w pochmurne dni. Zorganizuj więc swój plener ślubny w Krakowie i poznaj osiem kultowych miejsc na sesję ślubną w Krakowie. To inwestycja w czar wspomnień na długie lata spełnionej miłości, bo nawet jeśli wiara w magiczną moc czakramu wawelskiego jest tylko irracjonalną legendą, Kraków ma w sobie magiczny czar historii, w który warto wpisać wspomnienia ze swego ślubu. 

 

Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie 

Zdjęcia ślubne na Bulwarach Wiślanych obok Smoczej Jamy to propozycja dla Młodej Pary z fantazją. Można fotografować się na tle ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego albo Wisły, która pod Wawelem ma swój romantyczny przełom. Krakowscy fotograficy podkreślają, że zdjęcia obok Smoczej Jamy mają swój magiczny, dobroczynny charakter. Smok, który zieje ogniem strzeże wierności młodej małżonki i młodego małżonka obdarzając ich żarem miłości. A nawet jeśli ktoś nie wierzy w smoczą magię, sesja ślubna ze Smokiem Wawelskim w tle będzie na pewno unikatową pamiątką ślubu!

 

Dziedziniec Zamku Wawelskiego 

Dla par o nieco bardziej stonowanym charakterze poleca się sesję ślubną na dziedzińcu Wawelu. Piękno i dostojeństwo chwili zawarcia związku wydobędą monumentalne drzwi Katedry Wawelskiej. Latem skorzystać można z ogrodów zamkowych, używając ich jako tła do bardziej intymnych fotografii ślubnych. Bardziej zżyci z historią docenią także ujęcia z detalami fundamentów dawnego kościoła Świętego Wojciecha. Dziedziniec Wawelu to gwarancja elegancji.

 

Rynek Główny od strony Kościoła Mariackiego 

Magię sesji ślubnej wykreują zdjęcia wykonane na Rynku Głównym od strony Kościoła Mariackiego. Ujęcie w kadrze fotograficznym wieżyczek Bazyliki Mariackiej to wpisanie symbolu wieczności Miasta Królów we wspomnienie ślubu. Niezwykle atrakcyjną propozycją na plener ślubny w tym fragmencie Rynku jest także samo wejście główne do Kościoła Mariackiego z urokliwymi, ręcznie kutymi drzwiami do Bazyliki.

 

Rynek Główny w okolicy kościoła Świętego Wojciecha

Niepoprawni romantycy na sesję ślubną w Krakowie najczęściej wybierają zaułek Rynku Głównego w okolicy kościółka Świętego Wojciecha. To najmniejszy krakowski kościół, urzekający swym ciepłem i nastrojowością. Preferujący atmosferę miłości tylko we dwoje, nie będą zawiedzeni tą przyjazną, intymną przestrzenią, doskonałą do realizacji sesji ślubnej w Krakowie. Kościół Świętego Wojciecha to wymarzone tło do fotografii akcentujących przyjaźń i miłość. 

 

Gmach Collegium Novum 

Jeszcze inny wymiar pleneru ślubnego w Krakowie przynosi dostojny gmach Collegium Novum, obecna siedziba Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sesja ślubna w Krakowie w tej okolicy Plant jest dobrą propozycją dla osób ceniących sobie monumentalne historie miast. Plener ślubny z Collegium Novum w tle to także podkreślenie intelektualnej rangi związku. W takiej aranżacji sprawdza się również mieszczańska stylizacja pleneru ślubnego. 

 

Dziedziniec Collegium Maius 

Zakochani w magii średniowiecznego Krakowa niech na swą sesję ślubną wybiorą całkowicie zachowany historycznie średniowieczny dziedziniec Collegium Maius. Towarzyszące plenerowi ślubnemu w Krakowie tło średniowiecznej architektury najstarszej części dawnej Akademii Krakowskiej przeniesie sesję zdjęciową w czasy Świętej Królowej Jadwigi. Klimat tego miejsca zapiera dech w piersiach poszukującym klimatu historii w fotograficznej opowieści ślubnej. Od kilka lat możliwe jest także wykonywanie sesji ślubnych na balkonach okalających z czterech stron średniowieczny dziedziniec Collegium Maius. 

 

Kopiec Krakusa dla kochających Słowian  

Od dłuższego czasu miejscem rewelacyjnych plenerów ślubnych jest Kopiec Krakusa. Wybierają go na swą sesję ślubną w Krakowie zwłaszcza ci, którzy kochają religie Słowian, magię natury i atmosferę dawnej, pogańskiej magii miłosnej. Sesje ślubne wykonuje się zarówno u stóp kopca, jak i na jego wierzchołku. W tym drugim przypadku możliwe jest również wykonywanie ujęć z rozległą panoramą dawnego Królewskiego Miasta Krakowa. W słoneczne dni panorama ta sięga nawet Klasztoru Kamedułów na krakowskich Bielanach. Trudno też w Krakowie o bardziej nasyconą, świeżą zieleń niż na łąkach wokół kopca. Wiosną i latem miejsce to kwitnie polnymi kwiatami, a w maju rosną tam nawet dzikie, leśne konwalie.

 

Żydowski Kazimierz zachwyci swą oryginalnością 

Historyczną dzielnicą Krakowa, a kiedyś oddzielnym miastem, odkrywanym na nowo jako miejsce plenerów ślubnych w Krakowie jest żydowski Kazimierz. Doskonałym jego fragmentem do udanej sesji ślubnej jest najbliższe sąsiedztwo Ratusza, w którym obecnie znajduje się Muzeum Etnograficzne. Piękna, historyczna bryła budynku ratuszowego z zachowanym zegarem wieżowym wypada świetnie w tle fotografii ślubnych o każdej porze roku. Sesje ślubne na Kazimierzu odbywają się także w okolicy Placu Wolnica, budzącym nostalgie za starym, kupieckim miasteczkiem. 

 

Kraków - żywa fotografia poezji i miłości 

Miłośnicy historii miasta Krakowa na pytanie o jego najpiękniejsze miejsca i zaułki do wykorzystania ich jako pleneru ślubnego w trakcie sesji ślubnej w Krakowie, odpowiadają, że dobre zdjęcia - z klimatem poezji miasta - można wykonać po prostu wszędzie! Bo miasto to jest żywym tłem poezji i miłości!