Logo-spinner
Blog

Ciekawe miejsca na sesje ślubną - śląsk

Ciekawe miejsca na sesje ślubną - śląsk

Wydawać by się mogło, że region śląski to z racji swojego uprzemysłowienia jeden z dość nieatrakcyjnych wizualnie regionów Polski, i że sesja ślubna, zorganizowana w takim miejscu zakończy się jednoznacznym fiaskiem. Jednak nic z tych rzeczy, to właśnie Śląsk zapewnia idealne krajobrazy i scenerie łącząc w swoich możliwościach tereny przyrodniczo typowe dla tej szerokości geograficznej z jedynego w swoim rodzaju sceneriami przemysłowymi. To jednak nie wszystko co może zaoferować ta część kraju - zaszłości historyczno-geograficzne spowodowały także duży wybór miejsc takich jak zamki, czy dwory. W zależności od preferencji, kreacji i oprawy sesji ślubnej, można zaproponować podział najciekawszych wizualnie miejsc Śląska na trzy główne kategorie - scenerie przyrodnicze, przemysłowe i historyczne. Zadając pytanie o ciekawe miejsca na sesje ślubną - Śląsk wydaje się odpowiadać nań najlepiej.


Miejsca o charakterze przyrodniczym

1.Park Gródek w Jaworznie.

Nazywany niekiedy "drugą Chorwacją" kompleks przyrodniczy Gródek zachwyca niezależnie od pory roku pięknymi zapierającymi dech widokami. Mimo, że główna jego część, to efekt destrukcyjnego działania kopalni, to jednak w swojej zrewitalizowanej formie szczyci się widokiem skalnych urwisk, i niesamowitym wyglądem wody o kolorze lazuru. Całość tworzy obraz wręcz stworzony do przeprowadzenia sesji ślubnej.


2. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie

WPKiW to tereny znane chyba każdemu mieszkańcowi Śląska. Jest to także chyba najczęściej wybierana sceneria o charakterze przyrodniczym w regionie. Ciekawa zabudowa wzorująca się na tematach antycznych odnajduje się idealnie w klimatach sesji ślubnej. Duża powierzchnia o zróżnicowanych atrakcjach zapewnia niebanalność ujęć i możliwość dania upustu swojej kreatywności i wyobraźni. W okresie letnim szczególnym powodzeniem wśród nowożeńców cieszy się Rosarium, gdzie młodzi małżonkowie mogą pozować w otoczeniu różnobarwnej flory.


3. Park Zielona w Dąbrowie Górniczej

Ten poddany niedawnej renowacji park to dość nowa stacja na mapie fotografii ślubnej. Oddany do ponownego użytku w 2018 nawiązuje do tradycji XX-lecia międzywojennego, jako centrum stawiając pięknie odnowioną fontannę i nawiązujący do tradycji antycznych krąg taneczny. Otoczone przez pasma zieleni miejsce samo zachęca do wciśnięcia spustu aparatu.

 

Miejsca o charakterze przemysłowym
1. Kopalnia Guido w Zabrzu

Zabrzańska kopalnia jest wymarzonym wprost wyborem na industrialną sesję ślubną - ciemne górnicze chodniki, metalowe bramy i kopalniane szole z pewnością podkreślą specyfikę tego rodzaju sesji. Dla zainteresowanych istnieje także możliwość wypożyczenia górniczego stroju i sprzętu.


2. Nikiszowiec

Ta charakterystyczna dzielnica Katowic po dziś dzień zachowała swój górniczy charakter. Nic tak nie nada śląskości ślubnej sesji jak ulice poprzetykane zewsząd familokami. Miejsce szczególnie ciekawie sprawdza się w przypadku sesji z tradycyjną śląską odzieżą
Miejsca o charakterze historycznym


1. Zamek w Będzinie

Pomimo upływu lat gotycki będziński zamek jest wciąż oblegany - już nie przez wrogów, lecz przez młode pary dla których zagłębiowska warownia wpisuje się doskonale w niezwykłość fotografii ślubnych. Będzińskie zamkowe mury od lat ozdabiają ślubne zdjęcia nowożeńców.


2. Górnośląski Park Etnograficzny

Chorzowski Skansen to jedyne tego rodzaju miejsce na terenie Śląska. Kompletnie umeblowane kryte strzechą domostwa aż proszą się o klimatyczną sesję ślubną. Z każdego bodaj miejsca bije do nas atmosfera sielskości nowożytnej wsi. Wśród zabudowań parku odnajdziemy takie budynki jak studnię, spichlerz, chlew, czy stodołę.