Logo-spinner
Blog

Co zrobić, aby państwo młodzi nie byli zestresowani na sesji ślubnej

Co zrobić, aby państwo młodzi nie byli zestresowani na sesji ślubnej

Ślub jest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowania do tego dnia trwają przez wiele miesięcy, a i tak w dniu ślubu pojawia się stres. Pojawia się więc pytanie: kiedy powinna odbyć się sesja ślubna: w dniu ślubu czy może lepiej już po ślubie? Czy można zmniejszyć stres na sesji ślubnej? A może można go w ogóle uniknąć?

 

Sesja narzeczeńska: sposób na zmniejszenie stresu

Dobrym pomysłem na zmniejszenie stresu, który towarzyszy sesji ślubnej to sesja fotograficzna dla narzeczonych. Sesja przed ślubem to nie tylko pamiątka, ale także okazja do poznania fotografa, który będzie robił zdjęcia na i po ślubie. Stres na sesji narzeczeńskiej jest o wiele mniejszy niż ten, który pojawia się przed sesją ślubną.

 

Sesja ślubna: w dniu ślubu czy po?

To bardzo ważne pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć dużo wcześniej. Wykonanie profesjonalnej sesji fotograficznej wymaga sporo czasu. W dniu ślubu państwo młodzi nie będą mieli go zbyt dużo. Pośpiech i emocje, które po ceremonii ślubnej nie zdążą jeszcze opaść zwiększą stres na sesji ślubnej. Stąd też o wiele lepiej jest zdecydować się na sesję ślubną już po ślubie i przyjęciu weselnym. Do tego podczas sesji ślubnej już po ślubie młoda para znajdzie się w plenerze tylko w towarzystwie fotografa. Brak postronnych osób także zmniejszy towarzyszący sesji stres.

 

Przygotowania do sesji ślubnej

Przyczyną stresu bardzo często jest pośpiech. Do sesji ślubnej warto więc dobrze się przygotować i umówić się w dniu wolnym od pracy. Kilka dni po ślubie opadną też emocje z nim związane, zdjęcia będą bardziej naturalne. W dniu poprzedzającym sesję młodzi małżonkowie powinni jak najwięcej czasu spędzić razem. W dniu sesji warto zabrać ze sobą rzeczy, które mogą się przydać: parasol na wypadek deszczu czy ciepłe okrycie, gdy zdjęcia ślubne będą robione zimą, kosmetyki do makijażu na wypadek, gdyby trzeba było go poprawić. Na letnią sesję w plenerze może przydać się także repelent odstraszający owady. Na jakość wykonanych zdjęć wpływają nie tylko umiejętności fotografa, ale także makijaż i takie drobiazgi jak stan włosów i paznokci. Warto o tym pomyśleć na kilka dni przed sesją ślubną. Do zdjęć mogą przydać się także rekwizyty, nie każdy fotograf na sesję ślubną ma je w swoim studio. Gdy chcecie uwiecznić jakieś przedmioty na swoich zdjęciach – zabierzcie je ze sobą.

 

Plener ślubny, czyli gdzie zrobić zdjęcia

Wykonywanie zdjęć ślubnych w plenerze to doskonały pomysł na oryginalną pamiątkę. Mogą się jednak pojawić problemy z wyborem odpowiedniego miejsca. Na plener ślubny warto wybrać te miejsca, które nawiązują do Waszych zainteresowań. Dla miłośników jazdy konnej wspaniałą pamiątką będą zdjęcia wykonane w stadninie koni. Wspaniałe zdjęcia można zrobić również na łące, w pałacowym wnętrzu, w malowniczych ruinach, w skansenie. Ważne jest, aby było to miejsce, w którym nie będzie towarzystwa gapiów (lub będzie ich niewielu), w którym będziecie czuć się swobodnie. Interesujące miejsca na sesję ślubną w plenerze może też podpowiedzieć Wasz fotograf. Warto skorzystać z jego doświadczenia, gdy zupełnie brakuje Wam pomysłu na plener. Cały czas mówiliśmy o zdjęciach w letnim plenerze. Nie wszyscy jednak pobierają się wiosną czy latem. Plener ślubny zimowy może być bardzo interesujący, ale koniecznie trzeba zabrać na niego ciepłe okrycie wierzchnie. Gdy zima jest bardzo mroźna, warto rozważyć tylko sesję w odpowiednio zaaranżowanym studio.

 

Ślub to wyjątkowe chwile, które warto zatrzymać na dłużej. Dzięki ślubnej sesji zdjęciowej można zatrzymać je na zawsze. Sesji ślubnej zawsze towarzyszy stres. Wiele osób ma trudności z odnalezieniem się przed obiektywem w charakterze modeli. Ten stres można zmniejszyć odpowiednio przygotowując się do sesji zdjęciowej. Pomysłem, który warto wziąć pod uwagę jest narzeczeńska sesja ślubna. Wcześniejsze poznanie fotografa – zakładamy, że ten sam będzie robił obie sesje zdjęciowe – to jeden ze sposobów na zmniejszenie stresu związanego z jedną z najważniejszych sesji fotograficznych w życiu.