Logo-spinner
Blog

Cudowne miejsca na zdjęcia ślubne w Białymstoku

Cudowne miejsca na zdjęcia ślubne w Białymstoku

Fotografie ślubne to wyjątkowa pamiątka dla każdej młodej pary, dlatego warto zorganizować sesję ślubną szytą na miarę naszych oczekiwań. Kluczową kwestią jest dobór odpowiedniego pleneru, stanowiącego doskonałe tło oraz pasującego do ogólnej stylistyki ślubu. Jeżeli planujesz sesję ślubną w Białymstoku, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami. 

 

Pałac Branickich i otaczający go elegancki ogród to miejsce wręcz wymarzone na zdjęcia ślubne. Choć mogłoby się wydawać, że sprawdzi się wyłącznie w eleganckiej, klasycznej stylistyce, z powodzeniem można tu organizować zdjęcia w przeróżnych klimatach począwszy od romantycznych po te retro, boho czy nawet nowoczesne ujęcia. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że Pałac możemy wykorzystać niezależnie od pory roku i pogody, nie martwiąc się tym samym o efekt końcowy. Dodatkowym atutem Pałacu jest jego niezwykła atmosfera dzięki której, każda Panna Młoda poczuje się jak prawdziwa księżniczka. Już samo uczestniczenie w sesji będzie dla nowożeńców wzruszającym przeżyciem zapamiętanym na lata. 

 

Malowniczy Park Lubomirskich z XIX wiecznym Pałacem Lubomirskich (obecnie siedziba WSAP). Południowo - wschodnia perła miasta, zachwycająca bujną roślinnością, zadbanymi stawami oraz bogactwem urokliwych zakątków. Idealna propozycja dla par lubiących przestrzeń oraz ceniących sobie kontakt z naturą. Szczególnie wart uwagi wiosną, w okresie kwitnienia pierwiosnków, zawilców, przylaszczek, a także wielu innych gatunków runa leśnego. Park w stylu krajobrazowym od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród nowożeńców, jest bowiem gwarancją soczystych, pełnych życia i kolorów zdjęć. 

 

Muzeum Wsi, a dokładniej Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej czyli punkt dla par marzących o sesji w dość nietypowym klimacie. Zabytkowa drewniana architektura, liczne kapliczki, studnie czy chaty mogą stanowić doskonałe tło dla oryginalnych, nietuzinkowych zdjęć. O tym jak obiektyw lubi skansen może świadczyć chociażby fakt, iż nakręcono tam wiele materiałów dokumentalnych. Decydując się na sesję właśnie w tym miejscu, warto prześledzić aktualności i bieżące wydarzenia, ponieważ muzeum często organizuje różnego rodzaju wystawy i atrakcje mogące urozmaicić nasze kadry. 

 

Zalew Siemianówka koncepcja wprost stworzona dla tradycyjnych romantyków. Wiejski, spokojny klimat, podmokłe tereny oraz niecodzienna roślinność sprawiają, że to oddalone o kilka kilometrów od Białegostoku miejsce zyskuje na popularności. Czystość i przejrzystość wody w połączeniu z dużą ilością światła tworzą bajkową aurę, spełniającą oczekiwania nawet najbardziej wymagających par. Sesje ślubne w tym miejscu charakteryzują się lekkością, subtelnością oraz łatwą do uzyskania grą światła i cieni. Jeżeli nie straszne nam zamoczenie ubrań, możemy pokusić się o kilka ujęć w wodzie. 

 

Rynek Kościuszki, Fontanna przy Ratuszu. Zbyt popularne i za mało oryginalne? Nic bardziej mylnego! Co prawda, miejsce to wybiera wiele par, lecz możliwości na zrobienie pięknych, unikatowych zdjęć jest tu niezliczenie wiele. Wszystko zależy od naszej fantazji oraz kunsztu fotografa. Staromiejski charakter w połączeniu z nowoczesnością oraz odrobiną wyobraźni może przynieść zaskakujące efekty. Wymarzony plener dla zwolenników czarno białych fotografii oraz zdjęć robionych wieczorem.

 

Punkt widokowy na Kościele Rocha - propozycja idealna dla miłośników miejskich trendów. Miejsce szczególnie urokliwe po zmroku, gdy światła miasta doskonale współgrają z elegancją nowożeńców. Rozświetlona panorama oddaje klimat nowoczesności i dynamiczności, przyciągając tym samym coraz więcej amatorów tzw. magii uchwyconej na zdjęciach. 

 

Dawny Zakład Mostostal. Niecodzienna, bardzo charakterystyczna stylistyka? Opuszczona fabryka o industrialnym, surowym charakterze to lokalizacja dla odważnych osób, ceniących sobie innowacyjność i nieoczywiste rozwiązania. Pamiętaj, że klimat tego miejsca dość mocno definiuje ogólną estetykę zdjęć, dlatego warto wybrać się tu z doświadczonym i jednocześnie otwartym fotografem, który na tle zimnych barw, stali i blachy uwydatni subtelność oraz czar łączącego Was uczucia. 

 

Białystok miastem inspiracji

Białystok to miasto pełne niebanalnych, romantycznych miejsc. Zabytki, architektoniczne perełki, energetyczne parki czy industrialna zabudowa sprawiają, że Młode Pary decydują się na zdjęcia plenerowe właśnie w sercu Podlasia. Już sam klimat miasta sprawia, że nie trudno tu o niepowtarzalne ujęcia ukazujące pełnię uczuć i emocji. Pomysłowe zdjęcia oddające charakter zakochanych można wykonać niemalże w każdym zakątku Białegostoku, zarówno w jego urbanistycznej przestrzeni, jak również oddalonych o kilka kilometrów urokliwych wsiach. Lista lokalizacji, które warto wykorzystać jako plener ślubny jest tak naprawdę otwarta i zależy wyłącznie od Waszej kreatywności. Białystok przez swój nieoczywisty charakter i różnorodność jest miastem uznawanym przez wielu fotografów za żywą inspirację oraz tło idealnie eksponujące magię miłości zaklętą w czułych gestach czy spojrzeniach.