Logo-spinner
Blog

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny reportaż ślubny

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny reportaż ślubny

W życiu każdego człowieka znajdzie się przynajmniej kilka momentów, które mogą być uznawane za prawdziwe kamienie milowe. Dla jednych będzie to ukończenie szkoły, dla drugich znalezienie wymarzonej pracy, a dla jeszcze innych kupno mieszkania. Dla wielu z nich zapewne będą to wszystkie wymienione wyżej rzeczy. Jednym z takich kamieni milowych, który nie bez powodu określa się jako „nową drogę życia”, jest ślub z ukochaną osobą.

Oczywistym jest, że tak doniosłe wydarzenie chcielibyśmy jak najdokładniej zapamiętać. Wiadomo jednak, że ludzka pamięć często bywa zawodna, a dodatkowo towarzyszące temu wyjątkowemu dniu emocje i natłok przygotowań oraz zadań, mogą zatrzeć obrazy i wspomnienia. I tu właśnie przychodzi nam z pomocą fotograf ślubny.

W dzisiejszych czasach nadal można spotkać się z opiniami, że zdjęcia ślubne to żadna filozofia. Wystarczy powierzyć aparat tacie, wujkowi czy innej osobie z grona rodziny lub przyjaciół i załatwione. Ślub jest przecież bardzo kosztownym przedsięwzięciem, więc możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty, którą wydalibyśmy na fotografa, może wydawać się kusząca. Warto to sobie jednak dokładnie przemyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Poza sprawą oczywistą, czyli umiejętnościami, należy wziąć pod uwagę fakt, że powierzając nasz ślubny reportaż jednemu z gości weselnych, obarczamy tę osobę odpowiedzialnością za jedną z ważniejszych pamiątek w naszym życiu. Tym samym odbieramy gościowi możliwość zabawy na naszym weselu, gdyż będzie się on czuł w obowiązku być cały czas bardzo skupionym, żeby nie przeoczyć żadnego wyjątkowego momentu i jak najlepiej wywiązać się z powierzonego zadania.
Może się również zdarzyć sytuacja odwrotna – w ferworze weselnej zabawy nasz domorosły fotograf nie uwieczni momentów, na których będzie nam najbardziej zależeć.
Osoba, która profesjonalnie zajmuje się fotografią ślubną nie popełni takich błędów. Przede wszystkim nasze wesele będzie dla niej miejscem pracy, co oznacza, że nie znajdzie się tam, aby dobrze się bawić, tylko aby wywiązać się z umowy. Przyglądając się wszystkiemu z boku, będzie potrafiła wychwycić i uwiecznić warte zapamiętania momenty. Pamiętajmy, że profesjonalista, który wykonał w życiu niejeden reportaż ślubny, posiada doświadczenie i wie, w której chwili znaleźć się w pobliżu, aby wykonać niezapomniane zdjęcia.


Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za nasze uwiecznione wspomnienia może wydać się wysoka, pamiętajmy jednak, że wykonana przez fotografa praca nie kończy się na zrobieniu zdjęć na naszym ślubie. Później następuje żmudny proces, podczas którego wybierane są najlepsze fotografie, a następnie są one obrabiane w profesjonalnym programie graficznym, aż do uzyskania żądanego efektu. Najlepsze z najlepszych trafią na karty albumu. Profesjonalista umieści zdjęcia w naszym ślubnym albumie w taki sposób, aby od początku do końca opowiadały one historię tego pięknego dnia i pomogły nam zachować żywe wspomnienia nawet po latach. Przyjemnie będzie usiąść razem w rocznicę ślubu i obejrzeć zatopione na zdjęciach wspaniałe chwile, ożywiając tym samym szczęśliwe wspomnienia.

Pamiętajmy, że album ślubny ma być zapisem początku naszej „nowej drogi życia”, a to jak ten zapis będzie wyglądał, zależy od osoby dzierżącej w tym dniu aparat. Jeżeli chcemy mieć piękną pamiątkę, do której będziemy często wracać, by przypomnieć sobie piękne chwile, a nie zbiór mniej lub bardziej przypadkowych zdjęć, warto wysupłać ze ślubnego budżetu dodatkową kwotę na profesjonalnego fotografa.