Logo-spinner
Blog

Gdynia i jej uroki

Gdynia i jej uroki

Gdynia to młode miasto portowe znajdujące się tuż nad samą Zatoką Gdańską. Razem z Gdańskiem i Sopotem tworzy tzw. duże Trójmiasto. Nie brakuje tu wielu atrakcyjnych miejsc, położonych nad samym morzem, ale i w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Decydując się na sesję ślubną w Gdyni z pewnością nie można narzekać na brak przepięknych miejsc na plener. Poniżej znajdują się propozycje najbardziej topowych, sześciu niesamowitych miejsc na tę niezwykłą okazję. 

 

Molo w Orłowie

Wizytówka Gdyni, jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całym Trójmieście otoczone kameralną zabudową luksusowych willi, z dala od ruchliwych dróg i głośnego centrum miasta. Molo jest drewniane, koloru białego, oświetlane nocą przez liczne latarnie. Jego długość to aktualnie 180 metrów. Określane również najpiękniejszym miejscem dla zakochanych. Ze słynnym molem w Sopocie wygrywa pod względem panującej tu ciszy i spokoju, jest jednak o wiele krótsze. 

 

Klif w Orłowie

Nieopodal mola w Orłowie, idąc plażą w kierunku centrum Gdyni, napotkać można dumnie sterczący Klif Orłowski - porośnięty roślinnością stromy brzeg morski. Określane mianem jednego z najbardziej malowniczych fragmentów pasa nadmorskiego w Trójmieście. Zdjęcia wychodzą niesamowicie zarówno na samym czubku, w otoczeniu lasu, jak i na plaży - u stóp klifu, wśród uschniętych konarów, piasku i kamieni. Klif zmienia nieco swój wygląd każdego lata pod wpływem wiatru oraz wody morskiej. 

 

Polanka Redłowska

Kolejne niepowtarzalne miejsce w pasie nadmorskim, sąsiadujące z Orłowem. Redłowskie lasy kryją fortyfikacje, które są atrakcyjnym dodatkiem do plenerowych sesji ślubnych. Dodatkowo urokliwe zejście do morza gwarantuje piękne zdjęcia o każdej porze roku.

 

Stocznia Gdyńska

Industrialne otoczenie statków, żurawi i kontenerowców polecane zwłaszcza o zachodzie słońca. Udając się na sesję plenerową do stoczni należy uzyskać zgodę oraz przejść szkolenie BHP. Jednak niezwykle oryginalne zdjęcia w majestatycznym otoczeniu rekompensują wszelkie formalności. 

 

Babie Doły

Kolejna słynna i równie piękna plaża, z tłem charakterystycznej torpedowni oraz klifu. Nieopodal znajduje się również lotnisko. Natomiast latem odbywają się tu koncerty w ramach największego festiwalu muzycznego. Babie Doły najpiękniejsze są zdecydowanie o wschodzie słońca.

 

Skwer Kościuszki

Ścisłe centrum Gdyni, gdzie znajdziemy marinę i plażę miejską. Latem w marinie zacumowanych jest mnóstwo łódek oraz żaglówek. Po drugiej stronie skweru znajduje się Dar Pomorza -  trzymasztowy żaglowiec pełniący obecnie funkcję muzeum. Dalej naszym oczom ukaże się zabytkowy ORP Błyskawica, a w tle nowoczesne budynki Sea Towers. Nieopodal warto udać się również na Kamienną Górę, z której rozpościera się widok na miasto, skwer, jak i na Zatokę Gdańską. Nieodłącznym elementem jest też malowniczy deptak prowadzący wzdłuż morza od skweru w kierunku Redłowa.

 

Niespełna stuletnie miasto, rozwijające się w cieniu Gdańska i Sopotu, ma się czym pochwalić i to nie tylko w kwestii niesamowitych miejsc na plener.