Logo-spinner
Blog

Gdzie w Sosnowcu sesja ślubna?

Gdzie w Sosnowcu sesja ślubna?

Sosnowiec - miasto położone w Małopolsce, na Wyżynie Śląskiej, którego teren wchodzi w część wschodnią Płaskowyżu Bytomsko-Katowickiego. Jest kojarzone przede wszystkim z zagłębiem górniczym. Praktycznie przenika się z Katowicami czy Dąbrową Górniczą oraz Mysłowicami. Jest to miejscowość o bogatej historii, powstałe w procesie łączenia się ze sobą sąsiadujących ze sobą miejscowości. Pierwsze wzmianki na jej temat są datowane na okolice lat 30-stych XIX wieku. Pierwszą nazwą miejscowości były Sosnowice (od licznie rozlokowanych w tamtejszych czasach w okolicy borów sosnowych). Sosnowiec leży około 6 kilometrów od centrum siedziby władz województwa śląskiego.

 

Wybór wyjątkowego miejsca na sesję ślubną w Sosnowcu - wnętrza

Decydując się na sesję ślubną w Sosnowcu, warto wziąć pod uwagę jego bogatą historię i wyjątkowe lokalizacje. Do najbardziej polecanych miejsc na sesję wewnętrzną należą między innymi:

 

  • Zamek Sielecki - siedziba Sosnowieckiego Centrum Kultury, o bogatej historii, miejsce w sam raz na romantyczną sesję w średniowiecznym klimacie;

 

  • Dawny Pałac Dietla - niezwykle malownicze wnętrza XIX-o wiecznego pałacu zachęcają do uwiecznienia najpiękniejszego dnia w życiu w przepięknych pomieszczeniach (między innymi w wysokiej sali balowej - lustrzanej, oranżerii, bogato ukwieconym salonie, neoklasycystycznym pokojem z kominkiem z płaskorzeźbą "Orszak Amfiryty", sali holenderskiej, czyli jadalni i wielu innych);

 

  • Dwór Hubertusa - położony nad malowniczym Zalewem Hubertus kompleks zachęca do stworzenia przepięknych sesji w wielu stylach, w tym w sali kasztelańskiej lub myśliwskiej, które urządzone są nawiązując do właściwego sobie okresu, gdy odbywały się słynne polowania, czyli Hubertusy.

 

Jak wybrać miejsce na niezapomnianą plenerową sesję ślubną w Sosnowcu?

Dzięki malowniczemu położeniu Sosnowiec może być z powodzeniem polecany do sesji ślubnej w plenerze. Godne zauważenia i upamiętnienia w tym dniu są takie lokalizacje, jak na przykład:

 

  • Park Kresowy (zwany także Parkiem przy Egzotarium, czyli sosnowieckim ZOO) - położony w części Starego Sosnowca, zachwyca piękną roślinnością, wieloma gatunkami roślin (ponad 50), malowniczymi rabatami kwiatowymi oraz parkowymi rzeźbami i fontanno,

 

  • Stok Narciarski w Parku Środula - propozycja nie tylko dla kibiców zimowego szaleństwa, oryginalny pomysł na bardzo odważną sesję ślubną, w otoczeniu zieleni lub... w zimowej śnieżnej aurze,

 

  • Trójkąt Trzech Cesarzy na Szlaku Dawnego Pogranicza - miejsce szczególnie polecane dla Młodych Par, które interesują się nietypowymi ciekawostkami historycznymi, to tutaj, w malowniczym otoczeniu, znajduje się punkt upamiętniający miejsce styku granic trzech wielkich mocarstw - Cesarstw Austrii, Rosji oraz Niemiec; boki trójstyku wyznaczały trzy rzeki - Czarna Przemsza, Biała Przemsza i Przemsza.

 

Wybór miejsca zależy od preferencji Młodej Pary. Sosnowiec to bez wątpienia idealne miejsce na niezwykłą sesję ślubną, która będzie wspominana przez lata. Wykonane tu zdjęcia, wyciągane po latach, wzbudzą nostalgię i pozwolą na powrót do emocji towarzyszących temu niezwykłemu wydarzeniu. Niezależnie od tego czy sesja ma być w plenerze, czy też w zamkniętej przestrzeni lokalu, warto wziąć pod uwagę możliwości jakie oferuje Sosnowiec i zafundować sobie oryginalną sesję zdjęciową w tym właśnie miejscu.