Logo-spinner
Blog

Gliwice - miejsca na sesję ślubną

Gliwice - miejsca na sesję ślubną

Sesja ślubna to jedno z najbardziej wymagających logistycznie przedsięwzięć. Coraz częściej młode pary decydują się na wspomnianą sesję nie w dniu ceremonii, a kilka dni po wydarzeniu. W szczególności bardzo istotne w tym przypadku jest znalezienie odpowiedniego miejsca na sesję. Zatem gdzie można znaleźć urokliwe miejsca na sesję ślubną w Gliwicach?

 

Gliwice to bardzo atrakcyjne miasto położone na Górnym Śląsku. Dzięki nieustannym inwestycjom co roku przybywa mieszkańców Gliwic, a samo miasto także bardzo się zmienia. Tym samym coraz więcej młodych par decyduje się na wykonanie sesji ślubnej właśnie w tym mieście.

 

Wizytówka Gliwic - Radiostacja

Zdecydowanie największą wizytówką Gliwic jest Radiostacja. Bez wątpienia jest to miejsce, które chętnie odwiedza każdy gliwiczanin. Wysoki obiekt przypominający francuską wierzę Eiffla wykonany w całości z drewna, przyciąga wzrok każdego. Wieczorem jest podświetlany atrakcyjnymi kolorami, które dodatkowo nadają mu niebywałego charakteru. Jest to doskonałe miejsce na wykonanie kilku fotografii podczas sesji ślubnej.

 

Park Chopina oraz palmiarnia miejska

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest palmiarnia miejska wraz z przylegającym do niej parkiem. W tym obiekcie znajdziemy wiele atrakcyjnych pawilonów, w których można wykonać także malownicze fotografie, które przeniosą nas w różne rejony z całego świata. Jednak warto dodać, iż taką sesję warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem z powodu dostępności terminów.

 

Malowniczy rynek gliwicki

Wiele młodych par wychodzących z ratusza na gliwickim rynku właśnie tam decyduje się na wykonanie kilku pamiątkowych fotografii. Choć rynek może nie jest dużych rozmiarów, jednak odrestaurowane kamienice wokoło, piękne podcienie oraz atrakcyjny ratusz powodują, że każda fotografia będzie charakteryzowała się doskonałym klimatem.

 

Jezioro czechowickie piękne o każdej porze roku

Miejscem odwiedzin wielu gliwiczan oraz okolicznych mieszkańców jest jezioro w dzielnicy Gliwic - Czechowicach. To właśnie tam wiele par młodych także wykonuje piękne sesje ślubne, na tle jeziora i okolicznych lasów. Dostępne jest także małe molo oraz wysepka na środku jeziora, na które można bezpiecznie wejść.

 

Atrakcyjna przyroda na przedmieściach

Bardziej romantyczne klimaty oprócz jeziora w Czechowicach spotkamy również przy drogach wylotowych z Gliwic. Okoliczne pola oraz łąki w szczególności w sezonie letnim obfitują w bogactwo kwiatów i zbóż, które z pewnością będą pięknym tłem do fotografii.

Choć Gliwice nie są największym miastem w całej aglomeracji śląskiej, jest to miejsce na mapie Polski gdzie z pewnością znajdziemy bardzo wiele atrakcyjnych plenerów na sesję ślubną. Jeżeli to właśnie w tym mieście mieszkamy i tutaj braliśmy ślub, wcale nie musimy jechać daleko, aby wykonać przepiękne, pamiątkowe zdjęcia z naszym małżonkiem.