Logo-spinner
Blog

Jak znaleźć idealnego fotografa na ślub?

Jak znaleźć idealnego fotografa na ślub?

Od czasu wynalezienia fotografii na zdjęciach utrwalamy krajobrazy, bliskie sobie osoby, ale przede wszystkim także ważne wydarzenia ze swojego życia. Takim wydarzeniem z pewnością jest ślub. Zdjęcia ślubne są jedną z najpiękniejszych pamiątek z tego wydarzenia. Mogą być piękne, jeśli wykonana je dobry fotografik. Znalezienie fotografa to jedna ze spraw, które koniecznie trzeba załatwić przed ślubem. Warto pamiętać, że ci najlepsi mają grafik zapełniony dużo wcześniej. Nie odkładajmy poszukiwań na ostatnią chwilę, gdy chcemy, aby jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zachowało się nie tylko w naszej pamięci.

 

Jak szukać fotografa na ślub?

Najczęściej stosowany sposób to poczta pantoflowa. Polecenia od krewnych czy znajomych sprawdzają się doskonale, gdy szukamy fotografa na ślub. Inne rozwiązanie to przeglądanie ofert zamieszczanych w internecie. Każdy dobry fotograf, który specjalizuje się w fotografii ślubnej ma stronę internetową. Nieodzownym elementem takiej strony jest galeria. Wystarczy obejrzeć umieszczone w niej zdjęcia, aby sprawdzić czy nam się podobają. Jeszcze inny pomysł to kontakt ze znajomymi, którzy niedawno brali ślub. Gdy ich ślubne zdjęcia nam się spodobają to znak, że właśnie znaleźliśmy idealnego fotografa na własny ślub.

 

Czy warto zdecydować się na sesję narzeczeńską?

Sesja narzeczeńska to doskonały sposób na bliższe poznanie fotografa. Zdjęcia w portfolio mogą nas zachwycić, ale nie oznacza to, że przypadnie nam do gustu sposób pracy wybranego fotografa. Decydując się na sesję narzeczeńską będziemy mieli czas na poszukiwania nowego fotografa, gdyby ten pierwszy nie przypadł nam do gustu. Sesja fotograficzna dla narzeczonych to także pomysł, aby mieć pamiątkę także z tych dni, gdy jeszcze nie byliśmy małżeństwem. Gdy styl pracy fotografa na sesję narzeczeńską nam się spodoba, od razu możemy umówić się z nim, aby wykonał sesję ślubną.

 

Zdjęcia ze ślubu

Fotografowanie młodej pary to nie tylko seria przypadkowo wykonanych zdjęć. Bardzo interesujące zdjęcia można zrobić w domu panny młodej w trakcie przygotowań do ślubu. Panna Młoda – bohaterka dnia powinna jednak zostać sfotografowana w dobrym oświetleniu, musi wyglądać korzystnie. Gdy jest jeszcze czas, warto sportretować także rodziców i druhnę. W kościele należy poświęcić uwagę nie tylko Młodej Parze, ale także gościom. Fotograf na wesele powinien być obecny w czasie składania podpisów, ale także podczas całego ślubu.

 

Sesje plenerowe

Swobodne zdjęcia Młodej Parze można zrobić podczas przyjęcia weselnego. Ale takie zdjęcia można zrobić również w plenerze. Plener ślubny to okazja do wykonania niepozowanych zdjęć. Jest także dużym wyzwaniem dla fotografa. Trzeba znaleźć nie tylko odpowiednie miejsce, ale także wybrać porę dnia. Zdjęcia wykonane wieczorem mają cieplejszą tonację od tych wykonanych w godzinach południowych. Warto o tym pamiętać ustalając godzinę sesji plenerowej. Zimowy plener ślubny jest szczególnym wyzwaniem. Trudno będzie znaleźć miejsca, w których na korzyść fotografa i młodej pary tło i światło będą pracować na ich korzyść. W przypadku zimowej sesji ślubnej dużego znaczenia nabiera makijaż. Powinien być jasny i delikatny, gdyż lepiej podkreśli wrażenie zimna i śniegu – nawet gdy w rzeczywistości będzie zupełnie inaczej. W sesji plenerowej – nie ma znaczenia czy będzie ona zimowa czy letnia – warto wykorzystać rekwizyty, które oddadzą charakter młodej pary. Warto też wybrać miejsca, które są szczególnie im bliskie i oddają ich zainteresowania i pasje. Pamiętajmy, że sesja ślubna potrwa długo. Pospieszne fotografowanie nie da dobrych zdjęć. Trzeba też pamiętać, że nagle mogą nadejść burzowe lub śnieżne chmury. Mogą być one interesującym tłem dla fotografii, ale warto mieć ze sobą parasol. Pogoda może oczywiście sesję popsuć, ale może też stworzyć przyjemną, luźną atmosferę.

Chyba wszystkie pary, które biorą ślub chcą to wydarzenie zarejestrować na karcie pamięci aparatu fotograficznego. Chcą wracać do tych chwil, pokazywać je swoim dzieciom i wnukom. To zadanie fotografa na ślub.