Logo-spinner
Blog

Lista miejsc na zdjęcia ślubne w Lublinie

Lista miejsc na zdjęcia ślubne w Lublinie

Marzy ci się oryginalna sesja zdjęciowa, ale kompletnie nie masz pomysłu, gdzie ją zrealizować? Chciałbyś żeby twoje zdjęcia ślubne zachwyciły rodzinę i znajomych, ale nie wiesz gdzie szukać atrakcyjnych plenerów? Wydaje ci się, że musisz jechać gdzieś daleko, żeby zrobić fajne zdjęcia? Nic bardziej mylnego! Ciekawe miejsca są tuż pod twoim nosem, wystarczy się rozejrzeć!

 

1. Ogród botaniczny

Ogród botaniczny to stuprocentowy pewniak na plener. Ślubna sesja w takim miejscu będzie wyglądała świetnie niezależnie od pory roku. Nie bez powodu ogród botaniczny od lat niezmiennie przyciąga tyle par młodych. Mimo że jest to oblegane miejsce, każda sesja wygląda tu zupełnie inaczej. Dzięki różnorodnej roślinności ogród zmienia się z miesiąca na miesiąc! W różnych porach roku kwitną zupełnie inne kwiaty. Dzięki temu każda sesja ślubna, czy plener narzeczeński jest niepowtarzalny. Doświadczony fotograf potrafi wykorzystać tę cudowną zmienność natury i zabierze cię w miejsca omijane przez niedzielnych spacerowiczów.

 

2. Stare Miasto i Tarasy Zamkowe

Jeżeli od dzieciństwa mieszkasz w Lublinie, ten pomysł może ci się wydawać nieco oklepany. Pewnie nie raz widziałeś pary młode przemykające pomiędzy tłumami turystów, w poszukiwaniu skrawka wolnego miejsca na dobre ujęcie. A co jeśliby spojrzeć na Starówkę z zupełnie innej strony? Umów się ze swoim fotografem na poranną sesję zdjęciową, kiedy miasto budzi się do życia, a ulice są zupełnie puste. Ściany zabytkowych kamienic wyglądają zupełnie inaczej, kiedy widzisz je o wschodzie słońca. Sesja zdjęciowa wczesnym rankiem jest również wyjątkowa ze względu na miękkie światło wschodzącego słońca, które gwarantuje wspaniałe ujęcia. Spacer po Starówce możecie zakończyć na Tarasach Zamkowych, z których rozpościera się przepiękna panorama na całe Stare Miasto. 

 

3. Tarasy Hotelu Victoria

Pewnie nie raz oglądałeś romantyczne komedie, w której bohaterowie przeprowadzali głębokie rozmowy na dachach wielkomiejskich budynków. Tarasy hotelu Victoria to idealne miejsce, aby odtworzyć ten industrialno romantyczny klimat. Jeśli jesteś odważy, może zdecydujesz się na sesje nocą? Przepiękne, rozgwieżdżone niebo i migające światła miasta w tle... ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce na plener. Ślubna suknia panny młodej będzie wyglądać zjawiskowo w takiej scenerii. Nie musisz się martwić o to, że ujęcia będą ciemne - na hotelowym dachu bez problemu można zorganizować profesjonalne oświetlenie, dzięki któremu zarówno panoramy, jak i portrety wyjdą świetnie!

 

4. Arena Lublin

O ile zdjęcia ślubne zwykle chcemy utrzymać w charakterze romantycznym, tak przy sesjach narzeczeńskich młodzi częściej są skłonni zaszaleć. Jeżeli marzy ci się narzeczeński plener, a twój przyszły mąż jest zagorzałym kibicem, zrób mu prezent i zorganizuj sesję zdjęciową na boisku. Jeżeli oboje lubicie piłkę, tym lepiej! Arena Lublin to doskonała propozycja na zwariowane zdjęcia, które długo pozostaną w pamięci waszej rodziny i przyjaciół.

 

5. Muzem Wsi Lubelskiej

Organizujesz ślub i wesele w tradycyjnym stylu? Sukienka z koronki, wianek na głowie i karoca pełna koni... No może trochę się zagalopowaliśmy z tymi końmi:) Niemniej, jeżeli marzą ci się zdjęcia z żywym inwentarzem, to nie ma na to lepszego miejsca niż Muzeum Wsi Lubelskiej. Zdjęcia w skansenie doskonale oddadzą romantyczną atmosferę waszego ślubu. Z łatwością wyczarujesz tam klimat tradycyjnej polskiej wsi, rodem z Pana Tadeusza.

 

6. Centrum Spotkania Kultur

To propozycja dla nowoczesnych par, które cenią sobie surowy industrialny klimat. Zdjęcia ślubne w Centrum Spotkania Kultur świetnie sprawdzą się, szczególnie jeśli zdecydowaliście się na designerskie stylizacje ślubne. Surowe wnętrza i przeszklone ściany budynku pozwalają ciekawe zabawy światłem i będą dużym polem do popisu dla niejednego fotografa. Geometryczne przestrzenie sprawią, że wasza sesja ślubna nabierze wielkomiejskiego charakteru, a zdjęcia ślubne będą wyglądać jak fotografie z czołowych magazynów

modowych.

 

7. Tor kartingowy.

Gokarty to super pomysł zarówno na zdjęcia ślubne, jak i plener narzeczeński. Eleganckie stroje ślubne zestawione z małymi samochodzikami i sportowymi kaskami sprawią, że każda sesja zdjęciowa w tym miejscu to strzał w dziesiątkę. Na pewno też będziecie się dobrze bawić podczas robienia zdjęć, co nie jest bez znaczenia dla efektu końcowego. Jeżeli oboje jesteście miłośnikami sportów ekstremalnych sesja na polu gokartowym będzie doskonałym i nieoczywistym wyborem.

 

8. Sesja zdjęciowa w restauracji.

Najprostszym i najszybszym sposobem na stworzenie wymarzonego klimatu jest sesja ślubna w restauracji. Niezależnie od tego jakiego efektu

oczekujesz ,odpowiednio dobrana restauracja zrobi w zasadzie wszystko za ciebie. Na zdjęciach ślubnych świetnie wyglądają knajpy w stylu amerykańskim, które są zaaranżowane na przydrożne bary rodem ze sławnej Route 666. Podczas sesji zdjęciowej możecie też skorzystać z menu restauracji i zamówić posiłek, którzy posłuży jako rekwizyt do zdjęć. Eleganckie stroje i uliczne jedzenie to niebanalne połączenie, które świetnie sprawdzi się na zdjęciach i doskonale odda wasz zwariowany charakter. Sejsa ślubna w restauracji to też dobry pomysł awaryjny, jeżeli nie możecie polegać na pogodzie.