Logo-spinner
Blog

Magiczne miejsca na sesję ślubną w Szczecinie

Magiczne miejsca na sesję ślubną w Szczecinie

Szczecin i jego okolice to niezliczona ilość ciekawych plenerów, które mogą stać się doskonałym miejscem na wykonanie sesji fotograficznej Młodej Pary. W tym pięknym, dużym mieście, które nazywane jest pływającym ogrodem, nowożeńcy znajdą miejsce, które stanie się wymarzonym tłem do fotografii ślubnych. Zestawienie piękna przyrody z doskonale utrzymaną infrastrukturą stwarza duże możliwości fotograficzne. Z pewnością pary, które rozpoczęły swoją znajomość w Szczecinie, będą mogły wskazać wiele znaczących, romantycznych scenerii, ważnych dla związku. Sentymentalne fotografie, przedstawiające Młodą Parę w miejscu, w którym się poznała to doskonały pomysł na ciekawe zdjęcia. Urokliwe Stare Miasto to fantastyczne miejsca, dzięki którym fotografie wydobędą wyjątkowy klimat Szczecina. Zamek Książąt Pomorskich z zewnątrz tworzy wrażenie wręcz bajkowe, doskonale prezentując się na ślubnych fotografiach. Sceneria Mostu Długiego nad Odrą, wraz z niezwykle urokliwymi wieżyczkami to pomysł na magiczne fotografie ślubne, które stworzą wokół Młodej Pary aurę tajemniczości i pozwolą wydobyć niezwykłość Szczecina, który stwarza ogromne możliwości plenerowe do sesji. 

 

Plener ślubny w Szczecinie i okolicach, bliskość natury na wyjątkowych zdjęciach

Urokliwym miejscem w okolicy Szczecina, stwarzającym wiele możliwości wykonania zdjęć ślubnych, jest Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Sesja ślubna w tym miejscu to niezrównane możliwości plenerowych kompozycji zdjęć z Parą Młodą w roli głównej... lub będącą elementem pięknych okoliczności przyrody. Do najbardziej urokliwych zakątków Ogrodu należą z pewnością Staw Centralny i Trzy Stawy, łączące się Aleją Kalinową z zagospodarowanym w miejscu dawnej szkółki roślin, Ogrodem Skalnym. Niezwykle efektowne zdjęcia powstaną w Źródlisku, które rozkwita mnogością pierwiosnków japońskich, otoczonych wieloma gatunkami roślin. Ogród w Przelewicach to również pięknie prezentujące się, urokliwe zabudowania, a przede wszystkim romantyzm, dostrzegalny w każdym zakątku. Jezioro Miedwie kusi malowniczością. Piaszczysta plaża, molo, przystań dla żaglówek oraz natura, która niezmiennie zachwyca swoją prostotą i romantyzmem. Wiele par na plener ślubny w Szczecinie i jego okolicach wybiera właśnie to miejsce. Jeśli chcemy być bliżej miasta, a jednocześnie uwiecznić na zdjęciach ślubnych odrobinę romantyzmu i piękna przyrody, warto zdecydować się na sesję przy Wałach Chrobrego, gdzie cudowna panorama rzeki Odry tworzy bajkowy klimat. Otoczenie Wałów to znakomite miejsce do urokliwych fotografii, które z pewnością przypadną do gustu parom, ceniącym sprawdzone, dobre rozwiązania. Sam Szczecin to również wiele terenów zielonych, które wiosną, latem i jesienią są idealnymi miejscami do wykonania ślubnych zdjęć, zwłaszcza gdy nowożeńcom zależy na sesji fotograficznej w dniu ślubu i nie chcą tracić czasu na przemieszczanie się do zamiejskich zakątków. Przykładem urokliwego parku mogą być Jasne Błonia, które zachwycają uporządkowanym rozplanowaniem przestrzeni. Aleja Platanowa to miejsce wyjątkowe, prezentujące romantyczny klimat, idealny do ślubnych fotografii. 

 

Sesja ślubna w Szczecinie... odrobina miejskości na zdjęciach ślubnych

Nowoczesnym, nieszablonowym podejściem wyróżniają się fotografie ślubne, wykonane w nietypowych miejscach, najczęściej o industrialnym charakterze. W Szczecinie i jego okolicach znajduje się ogromna ilość budowli, które znakomicie sprawdzą się w roli pleneru fotograficznego dla Młodej Pary. Historia Szczecina opowiada wiele ciekawych wątków, które sięgają średniowiecznego panowania piastowskich książąt. Uchwycenie na ślubnych zdjęciach odrobiny historii znakomicie wydobędzie wyjątkowość tego miasta. Panna Młoda, pozująca w otoczeniu historycznego klimatu, jaki uwydatnia np. Baszta Panieńska, będzie prezentowała się niczym księżniczka na zamku. W dniu ślubu każda kobieta pragnie poczuć się jak księżniczka, warto więc uchwycić na fotografiach ilustrację wyjątkowych chwil. Plac Orła Białego z urokliwą fontanną, to jednocześnie miejsce o miejskim charakterze i romantycznym przesłaniu. Park przy Ostrowskiej zachwyca zabytkowymi schodami. Wyjątkowo urokliwe miejsce, to most przy Wyszyńskiego, gdzie nowożeńcom sprzyja romantyczny, a jednocześnie miejski klimat. Szczecin to miasto portowe, dlaczego więc nie wykorzystać jego atutu, wykonując sesję ślubną własnie w porcie? Kreatywność w podejściu do fotografii ślubnej stwarza w Szczecinie i jego okolicach nieograniczone możliwości. Urokliwe uliczki zachęcają do nietypowych, plenerowych fotografii, które będą miały niespotykany urok w każdą porę roku.

 

Zdjęcia ślubne w Szczecinie - wyjątkowe możliwości

Szczecin, jako stolica województwa zachodniopomorskiego, miasto o długiej, bogato rozwijającej się historii, pełne kultury, sztuki, przemysłu oraz przede wszystkim wspaniałych, aktywnych mieszkańców zasługuje na to, aby stać się miejscem na sesję ślubną. Jeżeli Para Młoda pochodzi ze Szczecina, z pewnością będzie chciała uwiecznić swój wyjątkowy dzień w miejscach, które są urokliwe, znaczące i nietypowe, a takich w Szczecinie nie brakuje.