Logo-spinner
Blog

Niesamowite miejsca na sesję ślubną w Warszawie

Niesamowite miejsca na sesję ślubną w Warszawie

Sesja ślubna w Warszawie? Wiele świeżo upieczonych par małżeńskich decyduje się na fotograficzne upamiętnienie zawarcia ślubu właśnie w stolicy Polski. Miasto to obfituje w ciekawe i niebanalne miejsca, które mogą sprawić, iż plener ślubny w Warszawie przeniesie nas w zupełnie inny świat! Miejsce, w którym zostaną wykonane ślubne zdjęcia, z całą pewnością należy wybrać starannie i z rozwagą - wszak jest to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, a fotografie z pewnością pozostaną w rodzinnym albumie przez długi czas. Baśniowy klimat, bliskość natury czy też fascynująca architektura - oto kilka propozycji miejsc, które umożliwią na stworzenie wyjątkowych fotografii, będących pamiątką na całe życie. 

 

Stare Miasto

Niejedna sesja narzeczeńska w Warszawie powstała właśnie tam - nic w tym dziwnego, ponieważ Stare Miasto, jak żadne inne miejsce w stolicy, pozwala na uchwycenie wyjątkowej atmosfery i warszawskiej "duszy". Choć ta lokalizacja jest niewątpliwie bardzo popularna, mnogość ciekawych miejsc, urokliwych zaułków i niebanalnych kamieniczek umożliwia zrealizowanie niemalże nieskończonej ilości pomysłów. Warto wcześniej zastanowić się, czy zależy nam na konkretnym stylu zdjęć lub określonej lokalizacji - to z pewnością ułatwi pracę fotografa.

 

Gmach Politechniki Warszawskiej

Wybudowany w 1901 roku, a zaprojektowany przez Stefana Szyllera i Bronisława Brochwicza-Rogoyskiego gmach jest przykładem wspaniałej architektury - nic więc dziwnego, że tak wiele par decyduje, by ich sesja ślubna w Warszawie została wykonana właśnie tam. Zdjęcia ślubne wykonane w gmachu Politechniki Warszawskiej cechują się wyjątkową elegancją, klasą i estetyką - efekt ten tworzy majestatyczne, z rozmachem zaprojektowane wnętrze. Aby móc wykonać sesję w tym miejscu, należy wcześniej uzyskać zgodę władz uczelni - zazwyczaj nie stanowi to problemu, należy jednak ustalić konkretną datę i godzinę i zadbać o punktualność, ponieważ w innym terminie gmach może po prostu być wynajęty, lub przeznaczony do innych celów. 

 

Most Gdański

Niektórzy twierdzą, że miejsce to jest już nieco oklepane, a zdjęcia tam wykonywane można znaleźć niemal wszędzie. Nie zmienia to jednak faktu, iż co roku to właśnie tam powstają pamiątkowe fotografie licznych par. Zwłaszcza wykonywanie sesji wieczorem może zaowocować wspaniałymi zdjęciami - oświetlenie, w połączeniu z metalowymi elementami konstrukcji mostu, tworzą ciekawy efekt artystyczny i wyjątkowe tło. Most Gdański często wybierają ci, którzy bardziej cenią sobie miejskie, industrialne klimaty, aniżeli romantyczne parki i plenery blisko natury.

 

Nadwiślańskie plaże

Ten punkt może zadziwić niektóre osoby - plaże nad Wisłą kojarzą się bowiem bardzo różnie, nie zawsze są to też skojarzenia pozytywne. Jeśli jednak zależy nam, aby plener ślubny w Warszawie umożliwił uzyskanie ciekawego efektu zdjęć - to miejsce jest wręcz do tego stworzone. Utalentowani fotografowie potrafią uzyskać niesamowite efekty, wykorzystując bliskość wody, wygląd plaży oraz odpowiednio dobrane rekwizyty. Niekiedy w tym właśnie miejscu powstają zdjęcia, które bardzo skutecznie imitują fotografie wykonane nad morskim brzegiem. 

 

Park Ujazdowski

Park i Zamek Ujazdowski jest idealną lokalizacją na sesję dla tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą i pragną, by ich zdjęcia ślubne zostały wykonane w otoczeniu zieleni, drzew i kwiatów. Nie jest to aż tak popularne miejsce, jak niektóre pozostałe parki w Warszawie, dlatego też sesja ślubna tam wykonana wciąż będzie pewnego rodzaju wyjątkowa i oryginalna. Ogród, drzewa i natura, w połączeniu z subtelnymi elementami architektury, pozwalają na uzyskanie baśniowej atmosfery i niesamowitego klimatu.

 

Ulica Karowa

Warszawska ulica Karowa cechuje się wyjątkowym, niespotykanym w innych częściach miasta klimatem. Panująca tam atmosfera natychmiast przywodzi na myśl Paryż lub Rzym. Jedną z większych atrakcji jest ogrom urokliwych zakątków i zaułków, które można bardzo kreatywnie wykorzystać w fotografii. To bardzo popularne miejsce, jeśli chodzi o wykonanie sesji ślubnej, jednak jego popularność od lat nie maleje - może to być wystarczającą rekomendacją i świadectwem tego, jak ciekawą ulicą jest ulica Karowa. 

 

Centrum Warszawy

Zdjęcia ślubne, wykonane na tle Pałacu Kultury i Nauki, są najczęściej wybierane przez tych, którzy lubią swoje miasto i zależy im na pokazaniu, że to właśnie w Warszawie odbył się ich ślub. Centrum miasta, choć nie obfituje w zabytki, parki ani wyjątkowo urokliwe miejsca, jest dość charakterystyczne i może posłużyć jako miejsce ciekawych aranżacji. Fotografie wykonane w ciągu dnia wręcz emanują miejskim klimatem i nowoczesnością, te zaś, które powstały wieczorem, mają w sobie nutkę tajemniczości.

 

Gnojna Góra

Jest jednym z najbardziej popularnych miejsc widokowych w stolicy Polski. Choć jej nazwa niekoniecznie brzmi zachęcająco, widoki ze szczytu są naprawdę niesamowite! Z góry wspaniale widać miasto, jak i przepływającą przez nie rzekę Wisłę. Jeśli zależy wam na zdjęciach na tle panoramy miasta - to świetny wybór!