Logo-spinner
Blog

Radom i sesja ślubna ? Nic prostszego.

Radom i sesja ślubna ? Nic prostszego.

Radom jest niezwykle urokliwym miastem. Legenda o chłopcu który wypowiedział słowa  „Rad dom bym tutaj zbudował” na widok ziemi Radomskiej mówi sama za siebie. W zależności od tego, w jakim klimacie pragniemy zapamiętać swój ślub, mamy do wyboru naprawdę wiele interesujących lokalizacji. Dla łaknących starej zabytkowej architektury, Radom ma do zaoferowania dzielnice centralne pochodzące z okresu od XIII do XX wieku. Dla nieco bardziej odważnych, można skusić się na sesję na tle międzynarodowych pokazów lotniczych Radom Air Show. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

 

1. Muzeum wsi radomskiej

Skansen oferuje nam ponad 80 zabudowań dawnego budownictwa. Chałupy, stary kościół, kuźnia, dwory, wiatraki, młyny wodne - są idealnym tłem dla rustykalnego stylu. Muzeum ma powierzchnię  ponad 30 hektarów, co zapewnia niepowtarzalny klimat, bez nowoczesnych zabudowań w tle.

kontakt: muzeumwsi@muzeum-radom.pl

 

2. Deptak przy ulicy Żeromskiego

Niska zabudowa kamienic, a w nich urokliwe kawiarnie, szeroki deptak wyłożony kostką. Jest to idealna sceneria pod sesję ślubną, dla wszystkich sentymentalnych i romantycznych mieszczuchów. Dodatkowym plusem jest kościół garnizonowy który idealnie wpasowuje się w tło. 

miejsce: ul. Żeromskiego

 

3. Miasto Kazimierzowskie

Można je porównać do Kazimierza w Krakowie. Stare zabudowania mają niepowtarzalny klimat, żywe kolory cegły oraz sztukateria na budynkach dają niepowtarzalną scenerię. W tle można dostrzec zamek królewski, fragmenty średniowiecznych murów oraz gotycki kościół. 

miejsce: Rynek pomiędzy ulicami: Walowa, mikołaja Reja i Limanowskiego

 

4. Zalew Borki

Malowniczy zalew okraszony bujnymi drzewami. Lokalizacja jest bardzo zadbana i z łatwością uda się znaleźć kilka ciekawych ujęć nad brzegiem wody.

 

5. Kart Circuit

Tor dla gokartów, wyścigi i adrenalina. Z całą pewnością jest to miejsce godne polecenia dla wszystkich, którzy cenią sobie mocne emocje. Można tutaj stworzyć naprawdę niepowtarzalne zdjęcia z duszą. 

kontakt: sekretariat@automobilkluk.radom.pl

 

6. Kraft bistro

Niepowtarzalny klimat tego miejsca docenią wszyscy. Oprócz imponującej karty dań, kraft bistro ma do zaoferowania niezwykłe wnętrze. Głęboki błękit ścian, może być idealnym kontrastem dla śnieżnobiałej sukni panny młodej. Stylowy bar oraz wszechobecna zieleń tworzą spójną zachwycającą całość.

kontakt: kontakt@kraftbistro.pl

 

7. Park imienia Tadeusza Kościuszki

Stare drzewa, monumentalne, obrastające cały park mają w sobie wdzięk i bijący urok. W parku można znaleźć również pomnik Chopina, który może być ciekawym tłem . Aż chce się wyciągnąć aparat.

 

8. Międzynarodowe pokazy lotnicze Radom Air Show

Do ciekawych pomysłów na sesje ślubną śmiało można zaliczyć pokazy lotnicze które odbywają się tutaj co 2 lata. Uchwycenie skrawka nieba, z akrobatycznym samolotem nad głowami nowożeńców, wzbudza niewątpliwie dobre emocje.

kontakt: +48 26 182 50 40 

 

Radom z całą pewnością ma do zaoferowania wiele pięknych miejsc. czas aby uchwycić je na zdjęciach.