Logo-spinner
Blog

Reportaż ślubny we Wrocławiu

Reportaż ślubny we Wrocławiu

Wrocław to niezwykłe miasto z bogatą historią i jedno z największych ośrodków kulturalnych w Polsce. Wielowiekowa tradycja i zróżnicowanie architektoniczne oferują wiele ciekawych i oryginalnych miejsc, na tle których zdjęcia ślubne mogą być wspaniałą, ale także niebanalną pamiątką. Przyjrzyjmy się ośmiu najciekawszym lokalizacjom na sesję zdjęciową w stolicy Dolnego Śląska.

 

Rynek

Choć to wybór oczywisty, nie mogło go tu zabraknąć. Wrocławski rynek to przepiękne miejsce, budzące zachwyt o każdej porze dnia, nocy i roku. Na zdjęcia ślubne w jego otoczeniu decyduje się wiele par, ale to wcale nie oznacza, że kolejna sesja zdjęciowa nie może być unikalna. Serce miasta oferuje wiele różnych kompozycji, które mogą być wykorzystane w zależności od oczekiwanych efektów. Aby dodać sesji stylu retro, fotograf może dobrać jako plener ślubny kilkusetletnie kamienice, ich pięknie utrzymane i odnowione ornamenty czy miejsca historyczne (np. Pręgierz). Czasem jednak młoda para woli, by zdjęcia oddawały współczesnego ducha wrocławskiego rynku. Wówczas może wybrać miejsce z widocznymi jego oznakami (np. szyldy znanych sklepów, które na stałe wkomponowały się w krajobraz lub znane wrocławskie krasnale) oraz zaplanować sesję w godzinach szczytu, gdy serce miasta tętni życiem. Bez względu na upodobania, rynek gwarantuje wiele ciekawych miejsc i zakamarków.

 

Port Miejski

To propozycja dla tych, którzy od kompozycji tradycyjnych wolą bardziej industrialne krajobrazy. Wrocławski port, położony oczywiście nad rzeką Odrą, to trochę zapomniane miejsce na mapie miasta. Wybudowany został w latach 1897-1901, co już potrafi działać na wyobraźnię. Choć część infrastruktury została zlikwidowana, port nadal dostarcza rewelacyjnych, nieco tajemniczych i niezwykle stylowych widoków. Wciąż czuć tutaj ducha portowego życia. Co ciekawe, nadal służy jako przystań dla statków. Nie cumują one już jednak tak często, jak kiedyś. Jeśli więc zależy wam na tym elemencie kompozycji, warto wcześniej się upewnić, czy jakaś jednostka w nim stacjonuje.

 

Ostrów Tumski

Wracamy do tradycji. Według wielu osób to najpiękniejsze miejsce na mapie Wrocławia. Jego najstarsza i zabytkowa część. Znajduje się na obszarze, który kiedyś był wyspą (stąd nazwa Ostrów). W XIV w. władzę przejął tutaj kościół, stąd mnogość wielu obiektów sakralnych. Od najstarszej zachowanej budowli, czyli Kościoła św. Idziego po Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Nie brakuje również pomników i miejsc owianych legendą. Na Ostrowie Tumskim mieszkał kiedyś nawet Mikołaj Kopernik. Przepiękne miejsce na sesję ślubną — eleganckie za dnia, wzruszające nocą dzięki przepięknemu oświetleniu.

 

Park Południowy

Coś dla miłośników natury. Nie trzeba wcale wyjeżdżać z miasta, by mieć zdjęcia ślubne z bujną i zróżnicowaną roślinnością w tle. Na terenie parku stworzonego pod koniec XIX w. znajduje się staw z wodotryskami, taras widokowy Landsberga, wzgórze Bendera z altaną i oczywiście liczne ścieżki, zadbane kwietniki i ogród bylinowy. Ozdobą jest także prawie czterometrowy pomnik Fryderyka Chopina, choć może nie do końca nadaje się na tło sesji ślubnej. Monument przedstawia bowiem wyniszczonego suchotami kompozytora, siedzącego na sofie i zasłuchanego w dźwiękach muzyki...

 

Sky Tower.

Najwyższy budynek w Polsce, stanowiący kompleks mieszkaniowy, biurowy i usługowy. Widoki praktycznie na każdą stronę Wrocławia zapierają dech w piersiach. Jeśli nie wydaje się Wam odpowiedni na sesję ślubną, może warto wykorzystać to miejsce na plener narzeczeński?

 

Dom handlowy Renoma.

Połączenie współczesności z niezwykle stylową architekturą czasów międzywojennych. Ten zabytkowy dom towarowy został wybudowany w 1930 roku przez rodzinę Wertheim, właścicieli firmy handlowej z siedzibą w Berlinie. Wówczas był największym tego typu budynkiem we Wrocławiu. Jego modernistyczny styl elewacji świetnie sprawdzi się jak sceneria. Sesja zdjęciowa będzie równie udana także na ostatnim, odkrytym poziomie parkingu Renomy, z którego roztacza się wspaniały widok na centrum Wrocławia.

 

Dzielnica Czterech Świątyń

Nazywana także Dzielnicą Czterech Wyznań. To obszar należący do Starego Miasta, usytuowany pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica i św. Mikołaja. Bardzo blisko siebie zlokalizowane są tu cztery świątynie różnych wyznań: prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej i synagoga Pod Białym Bocianem. Pięknie zachowane, wraz z otaczającymi budynkami, tworzą wspaniałą kompozycję na sesję ślubną. Miejsce będące symbolem poczucia wspólnoty i tolerancji, przy zachowaniu wszelkich różnic. Nawiązanie do związku dwojga ludzi jest bezsprzeczne.

 

Dworzec PKP

Kto z nas nie widział chociaż jednego wzruszającego zdjęcia z widokiem dworca lub odjeżdżającego pociągu? To doskonałe miejsce, na którego tle zdjęcia ślubne (pomimo obecności ciężkich lokomotyw) nabiorą magii i dodatkowego znaczenia. Nowy etap w życiu, wspólna podróż aż do ostatniej stacji, zróżnicowane widoki, zmieniający się współpasażerowie.

 

Jak widać, Wrocław to miasto dostarczające naprawdę wielu świetnych miejsc do sesji zdjęciowej. Nie ma w tym ani trochę przesady, o czym mogliście przekonać się, poznając kolejne lokalizacje. Mamy nadzieję, że dzięki tej liście wybierzecie odpowiedni dla siebie plener ślubny albo wykorzystacie ją jako inspirację. I warto pamiętać, że przecież nie trzeba się ograniczać...