Logo-spinner
Blog

Sesja ślubna nad morzem

Sesja ślubna nad morzem

Plaża, piasek, morze, a wśród nich Młoda Para - czy da się wykonać sesję zdjęciową bardziej szablonowo? O tym, jak wiele par decyduje się na plażę w ramach miejsca wykonywania fotografii ślubnych przekonać się można bardzo szybko, a co więcej - tego typu zdjęcia często wyglądają niemal identycznie. Okazuje się jednak, że nie wszystkie ujęcia wykonywane nad Polskim morzem w ramach sesji ślubnej muszą wyglądać tak samo. Podpowiadamy, jak tego dokonać i nie żałować wyboru plaży na miejsce jedynych w swoim rodzaju zdjęć.

 

Wyjątkowe kadry nad morzem? To możliwe!

Biała suknia na tle morza i kontrastujący z piaskiem garnitur to pierwsze skojarzenie z sesją wykonywaną nad morzem. Mimo to możliwe jest wykonane zdjęć unikatowych, które niczym nie przypominają kadrów z albumów koleżanek, czy obcych ludzi z sieci. Planując sesję ślubną wystarczy przeprowadzić niewielki research - jeśli plaża, którą zawsze odwiedzacie jest wąska, pełna turystów i nie ma na niej zaskakujących obiektów to szukajcie dalej! Polska linia brzegowa jest na tyle interesująca, by Wasze zdjęcia były niepowtarzalnym kolażem uczuć i elementów natury. Mieliście okazje na żywo zobaczyć wydmy w Łebie? Do tej pory brakowało Wam czasu na odwiedziny przy gdyńskich klifach? Być może nie wiedzieliście, że kamienista plaża w Jarosławcu jest taka piękna? Koniecznie umówcie się tam ze swoim fotografem i przekonajcie się, że zdjęcia powstające w tych lokalizacjach są zachwycające!

 

Co z kapryśną pogodą?

Nie da się ukryć, że sesja ślubna nad morzem uzależniona jest od panującej aury. Jednak i z tym szczególnie zdeterminowane pary potrafią sobie poradzić z całkiem przyzwoitym skutkiem. Wystarczy spoglądać na plusy - silny wiatr zapewni dodatkowe efekty na fotografiach w postaci rozwianych włosów, czy szczególnie pięknie układającej się sukni ślubnej. W wietrzny dzień przed aparatem idealnie wygląda również praca Pary Młodej z delikatnym welonem, który dodać może jedynych w swoim rodzaju efektów do zdjęcia. Niestraszny może być również deszcz. Zwłaszcza, że to właśnie on gwarantuje całkowicie pustą plażę pozbawioną turystów, która doda Waszej sesji wyjątkowego uroku. 

 

5 km, 50 km, 500 km

Bliska odległość miejsca zamieszkania do morza niemal natychmiast inspiruje Pary Młode do zorganizowania swojej sesji nad wodą, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by również górale, warszawiacy, czy osoby ze Śląska dały się oczarować urokiem morza. W przypadku dużych odległości od miejsca wykonywania sesji ślubnej trzeba wziąć pod uwagę kwestię noclegu, a także znalezienie odpowiedniego fotografa. Może się bowiem okazać, że Wasz fotograf ślubny w swojej umowie wskazał, że nie zgadza się na tak daleki wyjazd i Wasze marzenia legną w gruzach. Polecamy zweryfikować tą kwestię jeszcze przed zawarciem umowy z osobą wykonującą zdjęcia. Co zrobić jednak, gdy problem pojawia się znienacka? Na wybrzeżu prężnie działa wielu innych wielbicieli aparatów, którzy z chęcią wykonają dla Was sesję. Tym bardziej, że doskonale znają oni wybraną okolicę i wiedzą, do jakich rejonów plaży najlepiej udać się po niezapomniane ujęcia.