Logo-spinner
Blog

Sesja ślubna pomysły - Tatry

Sesja ślubna pomysły - Tatry

Czy trzeba być „prawdziwym góralem”, legitymującym się miejscem urodzenia w jednej z górskich miejscowości, aby sesję ślubną lub narzeczeńską ulokować właśnie w górskim plenerze? Moim zdaniem – nie. Jeśli jesteście miłośnikami gór, zachwyca was ich piękno, fascynuje was ich majestat, a dodatkowo, chcielibyście, aby w tle waszych ślubnych zdjęć był górski pejzaż – czym prędzej rozejrzyjcie się za fotografem, który sprosta takiemu wyznaniu i zgodzi się być autorem profesjonalnej sesji zdjęciowej wykonanej podczas górskiej wyprawy.

 

Niewątpliwie, górską sesję zdjęciową trzeba dokładnie zaplanować. Przede wszystkim, wasze ślubne stroje, garnitur i suknia ślubna, jak również sprzęt fotografa, będą musiały zostać wniesione na wybrany przez was szczyt – a następnie będziecie musieli mieć pomysł na sprawne przebranie się na miejscu sesji, jak również na przygotowanie się do pozowania w plenerze, na otwartej przestrzeni.  Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać sesję ślubną z perspektywy przeuroczych i bajkowych górskich dolinek, wówczas czas wędrówki i wagę włożonego wysiłku można znacznie zminimalizować, niemniej jednak z pewnością znajdzie się wielu zapalonych górskich miłośników, którym dech w piersiach zapierają przede wszystkim górskie szczyty i właśnie ich panoramę w tle widzą oczyma wyobraźni na swoich ślubnych zdjęciach.

 

W przypadku takich osób dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kolejki górskiej na Kasprowy Wierch – w ten sposób znacznie złagodzicie uciążliwość w postaci konieczności wniesienia pod górę ciężkiego sprzętu fotografa i (niejednokrotnie ważących jednak sporo) ślubnych kreacji. Alternatywny sposób zdobycia Kasprowego to oczywiście piesza wędrówka na szczyt, trzeba jednak pamiętać, że najkrótsza trasa prowadząca przez Myślenickie Turnie zielonym szlakiem z Kuźnic zajmuje około 3 godzin. Dobry fotograf, korzystając z umiejętności swoich i możliwości zdobyczy techniki, z pewnością byłby w stanie zaaranżować sesję młodej pary w taki sposób, aby ukryć znużenie i zmęczenie fotografowanych nowożeńców na zdjęciach, niemniej jednak, w trosce o własny komfort, warto podczas sesji czuć się zrelaksowanym i w pełni sił, aby uśmiech młodej pary był szczery i niczym niezmącony, a skorzystanie z dobrodziejstwa górskiej kolejki, na pewno się do tego przyczyni.

 

Kasprowy Wierch stanowi doskonałą bazę wypadową do podejścia pod mniej oblegane przez turystów szczyty, tak, aby sesja zdjęciowa mogła odbyć się w nieco spokojniejszej i bardziej intymnej atmosferze. Otóż w kierunku zachodnim z Kasprowego prowadzi jeden z bardziej malowniczych szlaków w Tatrach przez Czerwone Wierchy, zaś niezwykle ciekawym szczytem, znajdującym się w odległości zaledwie 20 minut wędrówki od Kasprowego jest Beskid .

 

Tego lata byliśmy zresztą świadkami takiej sytuacji: oto piękna panna młoda w cudownej sukni ślubnej i górskich butach, u boku przystojnego pana młodego – wciąż jeszcze w sportowym wydaniu, lecz trzymającego w rękach spakowany garnitur - w towarzystwie wybranego przez nich fotografa, wyruszyli z kolejki górskiej spod Kasprowego w kierunku Beskidu właśnie, aby tam - bez cienia zmęczenia -pozować do zdjęć na tle jednej z najpiękniejszych tatrzańskich panoram, z widokiem na Czarny Staw Gąsienicowy. Oczywiście, dało się zauważyć, że młoda para wzbudza ogromne zainteresowanie turystów, niemniej jednak okazali oni również ogromną wyrozumiałość i nie przeszkadzali fotografowi w jego pracy, a przede wszystkim – starali się nie wchodzić w kadr podczas wykonywanych zdjęć, aby młodzi ludzie mogli później cieszyć się wspaniałą i wymarzoną ślubną pamiątką.

 

Podsumowując – jeśli kochasz góry i lubisz wyzwania, a tym bardziej – jeśli miłość do gór jednoczy ciebie i twoją drugą połowę – koniecznie rozważcie sesję ślubną w górach. W Internecie znaleźć można oryginalną kolekcję tego typu zdjęć – każde z osobna robi wielkie wrażenie, zachwyca pięknem górskiej panoramy i wzbudza podziw dla pozujących w takim otoczeniu nowożeńców (podziw dla ich nowatorskości, hartu ducha, aktywności). Do odważnych świat należy, a nie ma nic piękniejszego niż zdobywanie świata RAZEM. Do zobaczenia na górskich szlakach!