Logo-spinner
Blog

Sesja ślubna w górach

Sesja ślubna w górach

Pomysły na sesję ślubną wiążą się najczęściej z zainteresowaniami nowożeńców lub wykorzystaniem walorów okolicy, w której Państwo Młodzi organizują przyjęcie. Wielu nowożeńców decyduje się na sesję ślubną w scenerii, którą proponuje fotograf. Najczęściej są to miejsca, które standardowo wybierane są do sesji ślubnych, takie jak malownicze plenery oraz intrygujące budowle. Jak dobrać miejsce sesji ślubnej, aby kreatywne podejście skutkowało wyjątkową pamiątką z zaślubin?

 

 

Sesja ślubna w górach - niecodziennie, z pomysłem

Są miejsca, w których wschód słońca wygląda najpiękniej. Są również takie, które o każdej porze roku prezentują się zjawiskowo. Górskie plenery stwarzają nieograniczone możliwości dla fotografa, pasjonującego się nie tylko zdjęciami przyrody. Fotografowanie postaci na tle górskiego krajobrazu może wydobyć na zdjęciach wyjątkowe przesłanie, spójne z kompozycją. Potężne, zachwycające niedostępnością szczyty górskie wydobywają chęć dążenia do celu oraz skłaniają do refleksji. W tak niecodziennych okolicznościach, dowodzących piękna natury, która jednocześnie potrafi być nieprzewidywalna i trudno dostępna, fotografie ślubne zyskują ważne przesłanie. Sesja ślubna w górach może stanowić doskonałą tematykę fotografii nowożeńców, którzy lubią nietypowe rozwiązania oraz doceniają piękno natury. Porównanie małżeństwa do szlaku, wiodącego stromo pod górę, aby wspólnie móc cieszyć się zbieganiem ze szczytu może stanowić znakomitą metaforę, będącą tematyką zdjęć ślubnych. Pasjonaci górskich wędrówek chętnie skorzystają z możliwości zorganizowania sesji ślubnej  w górach, z wykorzystaniem akcesoriów wspinaczkowych. Efekt będzie wyjątkowy.

 

 

Gra światła i kolorów pomysłem na wyjątkowe zdjęcia ślubne

Krajobraz górski zachwyca o każdej porze roku. Sesję ślubną można zorganizować zarówno wiosną, kiedy zieleń górskich zboczy jest wyjątkowo intensywna, a rozkwitające krokusy tworzą romantyczny nastój. Wspaniałe okoliczności górskiej przyrody można wykorzystać również latem, kiedy górskie strumienie stanowią przyjemną ochłodę dla stóp. Nowożeńcy, brodzący boso przez górski strumień, przy świetle wschodzącego słońca, ukazani tyłem, to pomysł na serię zdjęć, potwierdzających ich więź. Wiosną, latem i jesienią znakomity efekt naturalnego światła osiąga się o wschodzie słońca. Magiczna godzina o poranku przyniesie efekt w postaci świetnych fotografii. Podobnie o zachodzie słońca, kiedy jego promienie potrafią stworzyć wrażenie tajemniczości. Jesień w górach stwarza nieograniczone możliwości fotografowania krajobrazu, który zachwyca o świcie, zwłaszcza we mgle, w ciągu krótkiego dnia, gdy słońce świeci już słabiej niż latem oraz o zachodzie, gdy można wydobyć piękno lasu i cudownej gry kolorów liści. Nowożeńcy, stanowiący główny element kompozycji zdjęć mogą stać się częścią pięknych okoliczności przyrody. Przestrzeń i górskie krajobrazy staną się doskonałym tłem do fotografii Pary Młodej, która podczas ceremonii ubrana jest w stroje regionalne. Góralskie stroje na tle malowniczych hal wydobędą poczucie przynależności do rodzinnych stron, tak ważne na co dzień.