Logo-spinner
Blog

Sesja ślubna w lesie

Sesja ślubna w lesie

Organizacją sesji ślubnej zawsze powinien zająć się profesjonalista. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że ślubne fotografie będą pamiątką przyjemną dla oka. Coraz większą popularnością cieszą się także sesje w lesie. Przyznać trzeba, że jest to miejsce dość oryginalne do wykonywania tego typu zleceń, ale z całą pewnością należy się odpowiednio przygotować. Poniżej znaleźć można wskazówki, jak przygotować się do takiej sesji oraz dlaczego warto wybrać właśnie las!

 

Dlaczego warto zdecydować się na sesję w lesie?

Świeżo upieczeni małżonkowie coraz częściej decydują się na oryginalne rozwiązania, aby tym samym mieć niepowtarzalną pamiątkę oraz wyróżnić się na tle swoich znajomych i rodziny. To właśnie dlatego sesja ślubna w lesie jest doskonałym pomysłem. Przede wszystkim pozwala ona stworzyć unikatowy klimat, który w dużej mierze zależny jest od miękkiego, rozproszonego światła, jakie zazwyczaj zastać można w tego typu miejscach. Sesje w lesie dają też nieskończenie wiele możliwości. W tym wypadku jednak warto już wcześniej zastanowić się, czego się oczekuje i na tej podstawie wybrać miejsce idealne. W tego typu fotografii doskonale sprawdzają się lasy liściaste, gęste, pełne ozdobnych mchów lub niewielkich polan. Wszystko to pomoże stworzyć krajobraz niczym z najpiękniejszych bajek!

 

Komu do gustu przypadnie sesja w lesie?

Z całą pewnością jest to doskonała opcja dla wszystkich miłośników przyrody, którzy zmęczeni są już oglądaniem zdjęć z miejskich plenerów i marzą o małej odmianie. Sesje w lesie wprowadzają atmosferę pewnej swobody oraz luzu, a jednocześnie las jest świetnym tłem do wszelkich fotografii. Warto jednak pamiętać, aby na tego typu zdjęcia wybrać się w jak najbardziej słoneczny dzień. O ile fotografie wykonywane wśród budynków bardzo łatwo jest dodatkowo doświetlić, tak ze zdjęciami wykonanymi w lesie nie zawsze jest tak łatwo. W słoneczne dni miękkie światło będzie przedzierać się między koronami drzew, co naturalnie stworzy niepowtarzalny efekt. Oczywiście dobrze jest też zadbać o to, aby fotograf miał swojego pomocnika, czyli na przykład osobę, która odpowiedzialna będzie za blendę do gładkiego rozprowadzania światła. Dobrze zaplanowana sesja na pewno oszczędzi wielu zmartwień.

 

Jakie akcesoria warto ze sobą zabrać?

Las jest już miejscem magicznym i tajemniczym sam w sobie, a więc często nie potrzebuje już dodatkowej oprawy. Czasem jednak warto zastanowić się nad dodatkowymi rekwizytami, które będą spójne z wizją małżonków oraz fotografa. Warto jednak pamiętać o umiarze, często mniej znaczy więcej. Z całą pewnością warto dopasować jednak swój strój oraz dodatki. Oczywiście zachować tutaj trzeba pewne punkty spójne, jak biała sukienka, czy garnitur, ale może zamiast wysokich szpilek, lepiej zdecydować się na botki lub trampki? Ciekawymi rekwizytami, które sprawdzą się w lesie, mogą być także duże lustra w ozdobnych ramach lub akcesoria znane z filmu o Alicji w krainie czarów. Cała oprawa powinna być jak najbardziej bajkowa i unikatowa.