Logo-spinner

Maciek Markowski

Dane kontaktowe
  [zobacz]
Strona internetowa: https://markowski-fotografia.pl/

Obszar działania: Warszawa, Polska


Moje social media
Statystyki fotografa

Data dołączenia: 03-11-2018

Wyświetlenia profilu: 320

Wyświetlenia adresu email: 7

Wyświetlenia numeru telefonu: 6

O mnie

Od wielu lat zajmuję się fotografią, w tym moim ulubionym motywem jest fotografia reportażowa, w tym szczególnie dokumentowaniem różnych zdarzeń i miejsc w Warszawie. W moim portfolio znajdują się fotografie z przeróżnych demonstracji i wydarzeń publicznych, które miały miejsce w stolicy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Niemało jest też zdjęć pochodzących z opuszczonych budynków i okolic miasta. Drugą kategorią zdjęć są fotografie eventowe, ze szczególnym naciskiem na konferencje naukowe oraz szeroko pojęte wydarzenia kulturalne jak wystawy czy koncerty. Staram się ciągle rozwijać i wyszukiwać nowe tematy oraz ciekawe miejsca, które służą mi do poszukiwania inspiracji twórczej oraz rozwijania warsztatu.

 

Od ponad 10 lat jestem związany z szeroko pojętą branżą fotograficzną, zaczynałem od retuszowania i archiwizowania zdjęć w bazach oraz przygotowywaniem zdjęc historycznych pod wystawy. Z tego względu miałem wyjątkową okazję zapoznania się z dorobkiem fotograficznym najbardziej cenionych, światowej sławy specjalistów, co pozwoliło mi zgłębić praktyczną wiedzę.

 

Na stronie prowadzę także bloga poświęconego zarówno teorii jak i praktyce. Poza własnymi zdjęciami wrzucam teksty dotyczące technicznych kwestii wykonywania zdjęć - od analizy starych modeli aparatów takich jak Olympus, po najnowsze dodatki dla fotografów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Staram się ciągle rozbudowywać tę bazę wiedzy i dzielić się swoimi najnowszymi spostrzeżeniami.


Moje galerie